Spriateľte sa s MENOPAUZOU, objavte jednoduché tipy, ako zmierniť príznaky menopauzy

ebook spriatelte sa s menopauzou

Získajte prístup k osvedčeným postupom a ako darček dostanete tento eBook.

Poskytne vám informácie, ako zvládnuť nepríjemné príznaky menopauzy, ako sú: návaly tepla, nočné potenie, zmeny nálad, priberanie na váhe.

Tento ebook si už stiahlo 2302 žien

Meditácie a ich priaznivé účinky v menopauze

Meditácie – vás dostanú z hormonálneho chaosu a spríjemnia obdobie zmien, ktorými prechádzate.

Výhody meditácie sú rozmanité a dokonca sú potvrdené aj vedecky. Mnoho ľudí začína meditovať, pretože chcú zvládnuť stres a napätie, a hľadajú v meditácii duševný pokoj. Existuje však omnoho viac pozitívnych vplyvov na fyzické a duševné zdravie.

Väčšina ľudí udáva už po prvých meditáciách pozitívne účinky na ich duševné zdravie. Dosahujú stavy pokoja a zmiernenie príznakov úzkosti a depresie a celkové odbúranie stresu.

Meditujúci ľudia sú oveľa spokojnejší so svojim životom a pravidelná úľava im dobije energiu a zlepší ich zdravie.

Na fyzickej úrovni vám meditácia pomôže zlepšiť intuíciu a uvoľniť nervový systém, ktorý ovplyvňuje celý organizmus. Ak ste v strese, vaše telo vytvára stresové hormóny adrenalín a kortizol, čo sa prejaví na fyzickej úrovni rôznymi civilizačnými chorobami, počnúc zvýšením krvného tlaku a problémami so srdcom, až po narušenie imunity a prerušovaný spánok.

Ak sa naučíte techniky meditácie, dokážete ľahšie odbúrať stres a tým zmiernite fyzické prejavy mnohých zdravotných problémov.

Na emocionálnej úrovni sa meditácia podieľa na zmene vášho myslenia a môže znížiť negatívne neurologické spojenia.

Amygdala, útvar v našom mozgu, ktorý má tvar mandle a je dôležitým indikátorom toho, ako zvládame strach, stres a úzkosť, sa pravidelnou meditáciou zmenšuje.

Meditáciou sa dokážete preorientovať na pozitívne myslenie a váš emocionálny život sa zmení k lepšiemu, nebudete si v mysli vytvárať najhoršie scenáre, ale práve naopak, do života si prinesiete pozitívne myšlienky a emócie.

Ako vám pomôžu meditácie:

 1. pomôžu vám k dobrej nálade,
 2. posilnia váš imunitný systém,
 3. pocítite viac sebavedomia,
 4. vaša intuícia sa zväčší a budete sa na ňu môcť spoľahnúť,
 5. pomôžu vám pri nespavosti,
 6. zvýšia vašu kreativitu, napadnú vám nové myšlienky a riešenia.

Ak sa chcete KONEČNE DOBRE VYSPAŤ, aj napriek hormonálnym zmenám, ktorými počas perimenopauzy a menopauzy prechádzate, mám pre vás ebook  >>>AKO ZVÍŤAZIŤ NAD NESPAVOSŤOU V MENOPAUZE

nespavost v menopauze

11 najčastejších chýb pri meditácii

Väčšina žien mi píše, neviem meditovať, hlavou sa mi „preženie kopec myšlienok“ a ja sa neviem sústrediť. Preto som vám pripravila tento zoznam najčastejších chýb, ktorých sa mnohé v začiatkoch meditovania dopúšťate.

Tieto chyby viete podchytiť hneď na začiatku a k dosiahnutiu pokroku a vnútornej harmónii a vyrovnanosti vám už nič nebude chýbať.

Nemajte obavy, že sa vám to nepodarí. Nie je to vaša chyba. Vaše telo a duša neboli na utíšenie zvyknuté. Ale je vo vašich rukách si s tým poradiť.

Ako sa vyhnúť chybám pri meditácii?

Všetko nájdete v tomto zozname.

Prajem vám nádherné meditácie, plné lásky a uvoľnenia.

Zoznam - 11 najčastejších chýb pri meditácii

1. Nevhodné a zlé prostredie

Nájdite si tiché miesto, kde vás nebude nikto vyrušovať. Môžete si vytvoriť miesto, kde sa budete dobre cítiť a bude pre vás oázou kľudu a harmónie. Privoďte si nádhernú atmosféru pohody, zapáľte si sviečku, alebo vonné tyčinky, tlmené farebné svetlo, alebo si dajte do difúzera aromatické oleje, ktoré vás dostanú do stavu eufórie.

2. Poloha, ktorá vám nevyhovuje

Môžete ležať, alebo sedieť. Vždy je lepšie ak sedíte, aby ste mali vystretý chrbát. Dôležité je, aby ste boli uvoľnené a cítili sa dobre. Nikdy neprekrižujte nohy, ani ruky a snažte sa, aby vás nič netlačilo, alebo aby ste necítili napätie. Dlane majte otvorené a vytočené k nebu. Oči majte zatvorené, tak sa budete vedieť lepšie ponoriť do svojho vnútra.

3. Rýchly začiatok a nedostatočné uvoľnenie, nedostanete sa do alfa hladiny

Ak sa rozhodnete meditovať, pustite svoje myšlienky a snažte sa uvoľniť. Pre meditáciu je vhodná alfa hladina. Je to stav, kedy sa dokážete napojiť na svoje vnútro. Stačí pár hlbokých nádychov a výdychov a odpútanie sa od všetkého. Ste tu a teraz.

4. Venovanie veľkej pozornosti myšlienkam, ktoré automaticky prichádzajú

Myšlienky budú prichádzať vždy, je to úplne prirodzený stav. Ale vy im nemusíte venovať svoju pozornosť. Môžete si povedať, áno viem o tebe, ale odíď, teraz ťa nepotrebujem. A ďalej sa venujte svojmu dýchaniu, alebo pri vedenej meditácii hlasu, ktorý počúvate.

5. Nedočkavosť a prehnané očakávania

Na začiatku sa vám bude zdať, že sa vôbec neviete oddať meditácii. Budete si pripadať ako niekto, kto určite nedokáže meditovať. A to je v poriadku. Každý si tým prešiel. Začiatky bývajú trošku ťažšie, ale keď vydržíte, budete na seba hrdé a budete vďačné samy sebe za vytrvalosť. Meditácie vás pozdvihnú vo vašom živote na krásne miesto, plné radosti a lásky.

6. Potreba koncentrácie a sústredenia sa

Ak sa budete snažiť až príliš, nedokážete sa poriadne uvoľniť. Budete sa sústrediť na všetko okolo seba a nespojíte sa so svojim vnútrom. Preto je dôležité uvoľnenie. Nechajte plynúť čas a uvedomte si, že ste tu, v tomto okamžiku -  TERAZ A TU. Oddajte sa plynutiu času a voľnosti svojho bytia.

7. Rýchle vystúpenie z hladiny meditácie

Možno vás bude lákať hneď po meditácii vyskočiť a začať sa venovať každodennému životu. Nerobte to. Ostaňte chvíľku sedieť a precíťte ten nádherný okamih, to fluidum radosti a uvoľnenia duše. Nechajte plynúť čas a oddajte sa momentu voľnosti a harmónie.

8. Nepravidelnosť v aplikovaní meditácie

Ak si budete chcieť zameditovať raz za týždeň, nechajte meditácie meditáciami. Nebudú mať pre vás žiaden efekt. Pravidelné meditácie, naopak, zvýšia vašu vnímavosť a prinesú ten správny efekt.

Porozmýšľajte nad časom, kedy je pre vás najvhodnejšie oddať sa meditácii, uvoľneniu, sneniu. Niekomu vyhovujú včasné ranné hodiny – vtedy je ešte svet okolo vás v kľude a aj vy nie ste ovplyvnené myšlienkami celého dňa. Niektorým z vás budú vyhovovať večerné hodiny. To už  je na vás. Dôležitá je pravidelnosť.

9. Krátka, alebo príliš dlhá meditácia

Dĺžka meditácie je tiež veľmi dôležitá. Na začiatok vám bude stačiť 5-10 minút a keď si zvyknete, môžete čas meditácie predlžovať. Jednoducho budete cítiť, že chcete v tomto nádhernom stave ostať dlhšie.

Ak by bola meditácia príliš dlhá, môže vás od ďalšieho meditovania zbytočne odpútať. Vyskúšajte, aká dĺžka meditácie vám vyhovuje.

10. Meditácia, ktorá vám „nesadne“ – je pre vás rušivá a neviete sa pri nej uvoľniť

Každá z vás je iná a nie je nikde napísané, že teraz musíte robiť meditáciu, pre ktorú ste sa rozhodli, ale nepáči sa vám. Zbytočne by ste si vytvorili nechuť k meditovaniu.

Zabudnite na meditácie, ktoré vám nič neprinášajú a neviete sa pri nich uvoľniť. Skúšajte a tie, čo vám „sadnú“, tie si aplikujte do každodennej rutiny.

11. Nedôvera v samu seba, že dokážem meditovať

Veľakrát som počula ženy, ktoré mi povedali, že nedokážu meditovať, pretože je to veľmi komplikované. V takom prípade im poviem, že nevedia, že meditácia je tá najjednoduchšia činnosť v našich životoch. Netreba mať prehnané nároky na seba, alebo očakávať nemožné.

Pustite sa do meditovania a proces sa spustí. Verte svojej duši a tá vás povedie na ceste k vnútornej harmónii, radosti  a šťastiu.

 

Tajomstvo sebalásky

 

E-book, s overenými radami, ako získať SEBALÁSKU, SEBAÚCTU a žiť život podľa svojich predstáv.

Čo vám prečítanie e-booku prinesie:

 • detailné návody a presné postupy, ako si vybudovať sebalásku,
 • dozviete sa, čo je príčinou vášho nízkeho sebavedomia,
 • konkrétne návody, ako popracovať na svojej sebaláske,
 • odskúšané techniky ako sa milovať bezpodmienečnou láskou.

10 krokov k zvládnutiu menopauzy prirodzenou cestou

E-book, s overenými radami, ako vyriešiť nepríjemné návaly tepla, neustále zmeny nálad, priberanie a ďalšie príznaky spojené s perimenopauzou a menopauzou.

Čo vám prečítanie e-booku prinesie:

 • odskúšané metódy, ako sa zbaviť návalov a nočného potenia,
 • overené postupy, ako si dopomôcť ku kvalitnému spánku,
 • základné pravidlá stravovania v prechode,
 • praktické rady, ako sa postarať o intímne časti svojho tela,
 • tipy na bylinky a doplnky stravy, ktoré vám pomôžu s príznakmi menopauzy,
 • zoznámite sa s príčinami hormonálnych zmien a konečne ich vyriešite,
 • získate späť svoju energiu a už od rána sa budete cítiť úžasne.

Platený e-book

Vaše telo a hormóny v rovnováhe

E-book s praktickými radami,
AKO SA STRAVOVAŤ a  ZÍSKAŤ HORMONÁLNU ROVNOVÁHU
výživnou stravou a zmenou myslenia.

Čo vám prečítanie e-booku prinesie:

 • Osvojíte si kroky, ako podporiť svoju hormonálnu rovnováhu pomocou výživnej stravy.
 • Získate vedomosti, ako zvýšiť hladiny progesterónu pomocou jedla.
 • Naučíte sa, ako omladiť svoje telo vďaka zdravej výžive.
 • Dozviete sa, ktoré potraviny prospievajú vášmu hormonálnemu systému.
 • Naučíte sa, ako prečistiť svoje telo a detoxikovať pečeň.
 • Dostanete kompletný návod, ako podporiť aj svoju duševnú stránku a ešte omnoho viac...

Platený e-book

 

Ako zvíťaziť nad nespavosťou v menopauze

 

E-book, s overenými radami, ako vyriešiť nespavosť, problémy so zaspávaním, budenie počas noci na časté návaly a nočné potenie, počas perimenopauzy a menopauzy.

Čo vám prečítanie e-booku prinesie:

 • detailné návody a presné postupy, ako si vytvoriť spánkovú rutinu,
 • dozviete sa, čo zapríčiňuje vašu nespavosť a aké kroky máte podniknúť,
 • konkrétne návody, čoho sa vyvarovať, ak sa chcete dobre vyspať,
 • 5 tipov, ako zaspať, keď sa v noci zobudíte,
 • odskúšané techniky ako sa dopracovať k dobrému spánku.