Chcete vedieť ako sa spojiť so svojou intuíciou? Vyskúšajte týchto 7 krokov

kvety a kniha verte svojej intuicii

Určite sa vám už mnohokrát stalo, že vaše vnútro doslova kričalo a vy ste ho nepočúvali. Vyhral váš rozum a nakoniec ste zistili, že intuícia vás viedla k správnemu riešeniu, ale vy ste ju ignorovali.

Ako každá žena, aj vy máte vyvinutú silnú intuíciu a záleží len od vás ako jej budete dôverovať.

Stačí otvoriť dvere a spojiť sa s ňou.

Pripojenie sa na svoju intuíciu je jednoduchý proces.

„Najlepšie a najkrajšie veci na svete nemožno vidieť ani sa ich dotknúť. Treba ich precítiť srdcom.“   Helen Kellerová

Zdá sa vám to ťažké? Použite tento postup a vaša intuícia k vám prehovorí hlasno a vy budete rozumieť všetkému, čo vám bude chcieť povedať.

1. Vyčistite svoju myseľ

Ak sa vám v hlave rojí mnoho myšlienok a neviete ich utíšiť, vaša intuíciu nemá priestor na to, aby sa prejavila.

Urobte si poriadok vo svojich veciach, vzťahoch a tiež vo svojej mysli.

Určite poznáte ten dobrý pocit, ktorý sa dostaví, keď si okolo seba poupratujete, ako keby vznikla nová energia. Mnohokrát, keď sa zastavím a neviem ako ďalej, začnem upratovať a pritiahnem si nové myšlienky a nápady. Upratať niečo, znamená vyčistiť si myseľ a zbaviť sa všetkého nepotrebného.

Tiež starostlivosť o seba je jednou zo základných súčastí, ako sa spojiť so svojou intuíciou. Staráte sa o seba? Venujete si dostatok času? Ak si doprajete relax, vaše telo sa uvoľní a je otvorené aj hlasu zvnútra.

Pokúste sa popremýšľať, čo môžete v tomto smere pre seba urobiť. Čo potrebujete zmeniť, aby ste sa viac venovali samy sebe?

2. Spojte sa so svojim Ja a uvedomte si, čo je pre vás v živote dôležité

Môžete si vybrať z mnohých oblastí a určiť tie, ktoré považujete za najviac zaujímavé pre svoje napredovanie.

Môže sa to týkať:

 • vášho tela a zdravia,
 • rodiny a priateľov,
 • lásky a vzťahov,
 • práce a finančného zabezpečenia,
 • vzdelávania a osobného rozvoja,
 • duchovna.

Tento rozpis vás privedie k pravde. Možno robíte veľa činností, ktoré vás oberajú vzácny čas a neprinášajú vám do života to, čo by ste chceli.

Spojte sa so svojim telom, mysľou, aj dušou.

Trávite viac času vo svojej hlave, miesto toho, aby ste veľa vecí okolo seba precítili? Čo vám spôsobuje radosť a nadšenie?

Nájdite v sebe tie skryté zákutia, ktoré vynesú na povrch, po čom vaša duša túži.
Posilnite si svoje sebauvedomovanie. Vnímajte svoje nálady, ako sa cítite, čo vás počas dňa najviac zamestnáva, aké malé drobnosti vám robia radosť.
Tieto myšlienky rozvíjajte v meditácii, alebo počas relaxácie. Budete prekvapené, čo všetko vám napadne.

3. Trénujte si meditáciu a bdelú pozornosť

Ak nájdete vnútorný pokoj, vaša intuícia sa zlepší. Bdelá pozornosť je všímaním si aj takých maličkostí ako je napríklad sledovanie bubliniek pri umývaní riadov. Alebo keď prechádzate cez les a všímate si všetky maličkosti. Sústredíte svoju pozornosť na tu a teraz.

Stalo sa vám veľakrát, že ste odišli z domu a neboli ste si isté, či ste vypli žehličku, alebo ste zamkli dvere? Práve nacvičovaním bdelej pozornosti sa takýmto situáciám vyhnete.

Cvičením bdelej pozornosti sa stanete pozornejšími a vnímavejšími.
Meditácia vám prinesie spojenie s intuíciou. V meditácii nájdete mnohokrát odpovede na svoje otázky. Stačí pár minút denne a vaša intuícia nadobudne úžasné rozmery.

4. Rozvíjajte svoju kreativitu

Určite ste zažili tie chvíle, kedy ste sa venovali niečomu, čo máte rady a zabudli ste na celý svet. Dostali ste sa do stavu, kedy ste boli šťastné a cítili ste napojenie na svoju dušu. Tento nádherný pocit môžete rozvíjať svojou tvorivosťou.

Pouvažujte nad tým v čom ste tvorivé, čo vám napadne, keď by ste sa chceli niečomu zaujímavému venovať. Nemajte pocit, že všetko musí byť stopercentné, radšej radujte zo svojej kreativity.

Kde sa môže prejaviť vaša kreativita?

V kreslení mandál, maľovaní, aranžovaní kvetov, pri prácach v záhrade, pri varení a pečení, pri ručných prácach a mnohých iných činnostiach. Vy viete, čo vám urobí najväčšiu radosť.

Tvorivosť a intuícia na seba navzájom vplývajú a rozvíjajú sa. Každá z vás je jedinečná, a každá vie vytvoriť niečo zaujímavé. Mandaly sú skvelou príležitosťou, ako sa spojiť so svojou nevedomou mysľou a rozvinúť svoju intuíciu.

5. Pripojte sa k svojej nevedomej mysli

Ako sa môžete so svojou nevedomou mysľou spojiť? Najjednoduchší spôsob je pomocou meditácie, kedy sa napojíte na vnútornú inteligenciu. Počas meditovania sa môžete svojho vnútra opýtať:

„Čo by som mala vedieť, čo mi chceš povedať?“

Stačí počúvať, odpoveď príde, ak by aj počas meditácie neprišla, objaví sa počas dňa. Dostanete nejaké znamenie a budete intuitívne vedieť, že to je presne ono.

Zapisovaním si svojich myšlienok si tiež dokážete nájsť cestu ku svojmu vnútru. Ak máte problém a neviete nájsť riešenie, napíšte si ho na papier. Začnite si písať všetky myšlienky, ktoré vám napadnú. Vaša vnútorná inteligencia vás privedie k riešeniu.

Vaša intuícia sa môže prejaviť pomocou znamení, alebo symbolov, len ju začnite počúvať a sledovať, čo sa vo vašom živote objavuje.

6. Myslite pozitívne

Buďte k sebe a druhým láskavé a súcitné, vyjadrite ostatným ľuďom vďačnosť za všetko, čo pre vás robia. Povedzte im, že ich máte rady a že si ich vážite. Pozitívnym prístupom k životu otvoríte svoje srdcia a mysle a budete omnoho vnímavejšie. Budete prežívať viac intuitívnych zážitkov.

Láskavosťou si vytvoríte okolo seba fluidum radostného a šťastného človeka. Budete schopné bezpodmienečnej lásky, ktorá je základom života.
Neposudzujte a neodsudzujte ostatných, každý sa učí svoje životné lekcie. Buďte ku všetkým láskavé a vaša intuícia narastie, vnesiete do svojho života viac pokoja a radosti.

Ak máte zlý deň a pozitívne myslenie začne štrajkovať, môžete si pomôcť pozitívnymi afirmáciami, prinesú vám nadhľad a upokojenie. Môžete si ich hovoriť v stresových situáciách, ale samozrejme, aj keď je váš život bezchybný a cítite sa skvele. Opakujte si ich a dodajte tak svojmu vnútornému ja viac sebalásky.

Tu je zopár afirmácií, ktoré vám pomôžu tešiť sa zo života.

 • Dôverujem procesu plynutia života.
 • Ďakujem za môj vnútorný život.
 • Môj svet je plný radosti a sebadôvery.
 • Som k sebe a druhým láskavá.
 • Snívam, verím a dostávam všetko po čom túžim.
 • Milujem seba aj ľudí okolo mňa.
 • Skutočne a naozaj milujem svoj život.
 • Som úžasná, krásna a dokonalá.
 • Verím v seba a svoju silu.
 • Bezpodmienečná láska prúdi dnu aj von.
 • Som šťastná a milujem sa taká, aká som.
 • Milujem sa a prijímam sa taká, aká naozaj som, som so sebou spokojná.

Afirmácie si môžete vytvoriť aj samy, také, ktoré vám dodajú skvelý pocit a budete sa cítiť šťastne. Využite pri ich tvorbe svoju kreativitu.

Ak sa chcete napojiť na svoju intuíciu naučte sa vyjadrovať vďačnosť a hľadať všetko, za čo ste vo svojom živote vďačné. Môžete si svoje myšlienky zapisovať do denníka vďačnosti, alebo si zaviesť večerný rituál pred spaním v podobe uspávanky vďačnosti, kedy si budete v duchu hovoriť, za čo všetko ste vo svojom živote vďačné.

7. Verte svojej intuícii

Všímajte si svoje telo a signály, ktorá vám vysiela. Určite ste zažili chvíle, kedy ste vedeli, že niečo nie je tak ako by malo byť, ale nevedeli ste si ten pocit vysvetliť. Vaša intuícia vám vysielala správy, že poznáte odpoveď, len sa potrebujete viac naladiť na svoje vnútro.

Vaše telo sa môže prejaviť pocitmi tepla, alebo vás zamrazí, pocítite zimomriavky. Tiež môžete mať nepríjemný pocit v žalúdku, alebo len slabé tušenie, že takto to nie je správne. Čím viac si budete tieto signály svojho tela všímať, o to lepšie sa budete môcť spoľahnúť na svoju intuíciu.
Vaše telo vám poskytne informácie o ľuďoch, alebo vašich rozhodnutiach, načúvajte mu.

Všímajte si aj svoje myšlienky, niekedy vám môžu napadnúť veci, ktoré vôbec nesúvisia s problémom, ktorý riešite, ale časom zistíte, že práve intuícia vám hovorila, čo máte urobiť, len ste jej nevenovali dostatok pozornosti.

Myšlienky pozorujte, ak k vám prídu náhle, alebo sú nevšedné, môžu vám priniesť zaujímavé a cenné informácie, ktoré práve v tej chvíli potrebujete.

Počas meditácie sa môžete opýtať: „Čo potrebujem vedieť?“

Všímajte si myšlienky, všetko čo vám prebehne mysľou, tiež pocity, alebo obrazy, ktoré sa vám premietnu. Niekedy sa neudeje nič, ale vaša myseľ otázku zaznamenala a dá vám odpoveď neskôr. Odpoveď môžete nájsť neskôr v knihe, ktorú čítate, alebo počas rozhovoru s nejakým človekom. Prípadne sa vám stanú zvláštne veci, ktoré vás niekam posunú.

Najdôležitejšou pri otváraní vašej intuície je dôvera. Verte svojej intuícii, svojej mysli a srdcu a vždy nájdete odpovede na všetky otázky, ktoré budete riešiť.
Ak chcete svoju intuíciu zlepšiť využite tieto kroky na jej rozvinutie, spojte sa so svojou nevedomou mysľou, myslite pozitívne a využívajte intuíciu vo svojom každodennom živote.

Ak prechádzate menopauzou ste oveľa vnímavejšie, vaša intuícia je silnejšia, preto sa na ňu obracajte oveľa častejšie. A budete spokojné so svojim životom.

Ak sa chcete dozvedieť viac, ako sa vysporiadať s perimenopauzou a menopauzou prirodzeným spôsobom mám pre vás e-knihu >>> 10 krokov k zvládnutiu menopauzy prirodzenou cestou.

Chcete vedieť, ktoré potraviny prospievajú vášmu hormonálnemu systému, ktoré jedlá zvýšia hladiny progesterónu, ako sa zbaviť nafúknutého bruška, čo už večer nejesť? To všetko a oveľa viac nájdete v e-knihe >>> Vaše telo a hormóny v rovnováhe

Ak sa chcete KONEČNE DOBRE VYSPAŤ, aj napriek hormonálnym zmenám, ktorými počas perimenopauzy a menopauzy prechádzate, mám pre vás ebook >>>AKO ZVÍŤAZIŤ NAD NESPAVOSŤOU V MENOPAUZE

Napísala som pre vás e-book s praktickými radami, ako sa zbaviť nechcených kíl, počas obdobia hormonálnych zmien, ako získať peknú postavu zmenou životného štýlu, výživnou stravou a myslením s názvom >>> Tajomstvá prirodzeného chudnutia.

Som tu pre vás, aby som vám pomohla na vašej ceste. Ak si neviete samy poradiť a hľadáte podporu a pochopenie, neváhajte a objednajte sa na online konzultáciu TU >>>

Ak sa chcete dozvedieť viac o menopauze, ako riešiť nepríjemné príznaky klimaktéria, alebo si pozdieľať svoje skúsenosti so ženami na rovnakej vlnovej dĺžke, pridajte sa do facebookovej skupiny: Ovládnite menopauzu.

Alebo si stiahnite niektorý z ebookov zadarmo, ktoré sa venujú ženám v menopauze:)

Tatiana Benčeková
Tatiana založila komunitu žien, ktoré vstupujú do perimenopauzy a menopauzy, alebo práve obdobím hormonálnych zmien prechádzajú. Je koučkou v oblasti holistickej výživy, alternatívnych prístupov, aromaterapie a terapeutkou duše. Tatiana je autorkou e-bookov 10 krokov k zvládnutiu menopauzy prirodzenou cestou a Tajomstvá prirodzeného chudnutia. Učí ženy prechádzať cestami hormonálneho labyrintu, pomocou jednoduchých zmien v ich životnom štýle, v kombinácii s alternatívnymi a terapeutickými metódami. Viac o Tatiana nájdete tu >>> . Pripojte sa k zrelým ženám na facebooku >>