Pomáham ženám pri zmene postoja k vnímaniu ich ženskej krásy, inšpirujem ich ako zdravým životným štýlom a pozitívnym myslením dokážu nájsť vlastnú cestu za šťastím.

 

Mojim snom je ukázať ženám, že s pribúdajúcim vekom môžu byť krásne, sebavedomé a pôvabné

Ukazujem ženám, ktoré o to stoja, ako sa nevzdať a dosiahnuť vo svojom živote rovnováhu aj napriek pribúdajúcim rokom a kilám.

Ak hľadáte odpovede na otázky, ako sa správne stravovať, otázky o zdravej výžive, zaujímavých a jednoduchých jedlách a tiež o tom ako psychika ovplyvňuje vaše priberanie, či chudnutie, vaše nálady a vašu krásu, ste tu správne.

Vďaka svojim skúsenostiam vo výžive vám viem ukázať, ako naštartovať svoje telo, aby bolo plné elánu a aby ste sa cítili zdravo a príťažlivo. Naučím vás ako si jednoduchou metódou môžete dopomôcť ku krásnej postave a k ženskému pôvabu.

Odkryjem vám tajomstvá zdravia a pôvabu, o ktorých možno ani neviete.

Aj napriek päťdesiatke sa cítim skvele, krásne a žensky.

Som žena po päťdesiatke snažiaca sa udržať si pôvab a šarm aj napriek pribúdajúcim rokom. Chcem ostať duchom mladou, tešiť sa zo života a nestrácať optimizmus.

Môžem povedať, že toto obdobie patrí k najkrajším a najlepším v mojom živote.
Som plná sily, elánu do života a nabitá energiou. Našla som tú správnu cestu, ako sa vyrovnať s prvými vráskami, zmenami nálad, priberaním na váhe a inými nepríjemnosťami, ktoré sú spojené s týmto vekom.

Mojim cieľom je ukázať ženám, ktoré o to stoja, ako sa nevzdať a prejsť týmto úsekom života s ľahkosťou a optimizmom. S radosťou šírim myšlienky, že žena po päťdesiatke môže byť krásna, štíhla a plná energie.

Ale ani u mňa to hneď také ideálne nebolo. Musela som si prejsť cestou, ktorá ma priviedla k dosiahnutiu vytúženého cieľa...

Niekedy po 45. narodeninách začali prichádzať prvé impulzy, že moje telo sa mení a aj psychika začala vnímať svet z iného uhla pohľadu. Údajne za to môžu hormonálne zmeny, ktoré sa u žien začnú prejavovať po štyridsiatke. U každej sa to javí inak a niektoré prejdú týmto obdobím bez zaregistrovania niečoho zvláštneho, že už to nie je tak ako predtým...

Nástup týchto zmien záleží od fyzickej kondície a životného štýlu. U mňa boli prvé príznaky spojené s priberaním a musela som si začať dávať pozor na to, ako sa stravujem. Pretože ručička na váhe sa začala pohybovať nežiadúcim smerom, aj keď som mala dostatok pohybu.

Vyskúšala som rôzne diéty, pridala pohyb, čítala veľa kníh s témami ako sa vyrovnať so zmenami v tomto veku.

A vtedy sa mi do rúk dostala kniha Josefa Jonáša: „Krížovka života“, kde som našla odpovede, ktoré som hľadala. Nikdy by som si nemyslela, že jedlo dokáže v takej miere ovplyvniť to, ako sa cítime, ako konáme a koľko máme energie. A hlavne psychická rovnováha záleží od toho, čo kladiete do úst. To bol pre mňa signál, že idem správnym smerom a dokážem prekonať aj prvé príznaky menopauzy.

Táto kniha už iba utvrdila moju vášeň k zdravému jedlu a zdravému životnému štýlu. Dlhoročným štúdiom kníh, zaujímavých podnetov zo seminárov a webinárov a absolvovaním mnohých kurzov zameraných na správnu výživu, som sa dopracovala k výživovému poradenstvu a skĺbila som tak aj moju vášeň k vareniu a pečeniu a vymýšľaniu nových chutných receptov.

Našla som svoj vlastný štýl, ktorý mi vyhovuje a rada sa so svojimi skúsenosťami podelím s ostatnými ženami, ktoré sa strácajú v tom obrovskom zdroji informácií a hľadajú cestu, ako sa cítiť dobre a zdravo aj napriek pribúdajúcim rokom a hormonálnym zmenám.

Ani u mňa to nebolo vždy optimistické.

Prešla som si rôznymi diétami, pretože som si myslela, ako väčšina žien, že to je tá najlepšia cesta, ako si udržať štíhlu postavu. Zistila som, že diéty sú tou najhoršou alternatívou a jojo-efekt sa vždy dostaví.

Riadim sa pravidlom, že najdôležitejšie je nepribrať. Ak sa nechtiac nejaké kilo “nabalí”, hneď sa snažím, čo najskôr prispôsobiť tejto situácii moju stravu a pridať viac pohybu.

Ale nie je to len o priberaní.

Zmeny nálad, problémy so spánkom, nočné potenie, vrásky a rednutie vlasov, to sú len niektoré príznaky, ktoré sa pomaly začali prejavovať a ja som hľadala východisko, ako sa ich čo najskôr zbaviť.

Základom je zmena stravy, dokáže eliminovať všetky nepríjemné signály nadchádzajúcich zmien. Pomáhajú mi aj liečivé bylinky a éterické oleje. Ak sa u nás v rodine vyskytnú akékoľvek choroby, liečime ich pomocou byliniek. Ja som si k tomu pridala ešte éterické oleje, na ktoré nedám dopustiť. Po absolvovaní kurzov a seminárov o aromaterapii som im nadobro prepadla.

Preštudovala som mnoho kníh s témou výživy a stravovania a zaujímala som sa aj o alternatívne pohľady na výživu. To ma priviedlo k ajurvéde a výživovým smerom ako je vegánstvo a vegetariánstvo, stravovanie podľa krvných skupín, či tradičná čínska medicína.

Z toho potom vyplynulo pochopenie mnohých súvislostí, a hlavne som nadobudla poznatky, akým spôsobom môžeme ovplyvniť stravou a zdravým životným štýlom celé naše telo a psychiku. Dôležitým poznatkom je pre mňa aj to, že emócie sú u žien alfou a omegou celého ich bytia.

Preto mnohé zápasia celý život so svojou hmotnosťou, blokmi na svojej duši a nevedia sa tešiť zo života.

Vždy som sa snažila viesť zdravý životný štýl a zdravou stravou a pohybom som každý deň utužovala svoje zdravie. Ale bohužiaľ aj mňa zložila na kolená zákerná choroba. Ženy, s ktorými som sa stretávala pri náročnej liečbe si tiež kládli otázku: Prečo sa mi niečo také stalo? Čo som robila zle?

Je mnoho žien v mojom okolí, ktoré o nepríjemnom zážitku otvorene nehovoria a táto téma sa stala tabu nielen medzi ženami navzájom, ale aj v spoločnosti. Myslím, že je to preto, lebo ženy chcú tieto nepríjemné časti ich životov potlačiť a žiť život ďalej, bez toho, aby si pripomínali desivé dni, kedy s chorobou bojovali.

K tejto etape života musím povedať, že bola náročná, ale nádej, odvaha a podpora žien, ktoré si prešli týmto peklom, mi dodali silu a presvedčili ma o tom, že venovať sa zdravému životnému štýlu, tešiť sa z maličkostí a nájsť si čas pre seba, sú pre nás ženy veľmi dôležité.

Počas tohto úseku môjho života som cítila beznádej a hľadala som východisko ako sa dostať z nepríjemnej a zložitej situácie.

Vtedy nastal zlom, rozhodla som sa zmeniť nastavenie svojej mysle a začala som sa ešte viac venovať téme zdravého životného štýlu a z toho dôvodu sú výživa, pohyb, a nemenej dôležitá psychická rovnováha cieľom môjho záujmu.

Ak uprednostníte vo vašich životoch zdravý životný štýl, výživnú stravu, fyzickú aktivitu a nezanedbávate psychiku, dokážete posilniť vaše telo a imunitu. To je alfou a omegou vášho zdravia a psychickej pohody.

Rozhodla som sa všetko zmeniť, nevzdať sa a vynaložiť všetko svoje úsilie, aby som mohla systematicky nadobúdať nové vedomosti a skúsenosti a aplikovať ich denne vo svojom živote.

Začala som hľadať smer, ktorým by som sa mohla uberať a znovu nadobudnúť stratenú silu a chuť do života.

V tomto období som sa prvýkrát stretla s metódou SRT – Spiritual Response Therapy – je to terapia cez odpovede duše. Certifikovaná terapeutka mi pomohla nájsť stratenú rovnováhu a vyliečiť sa zo zákernej choroby. Môj záujem o túto metódu narástol a výsledkom bolo, že som sa rozhodla absolvovať kurz SRT terapie.

Denne som sa SRT terapii venovala a zdokonaľovala sa v tejto metóde, aby sa môj život zlepšil a aby som si vyriešila nielen zmeny na fyzickom tele, ale aj ubolenú dušu. Najskôr som robila terapie len sebe, ale postupne som začala pomáhať svojim priateľkám, svojim blízkym a známym a okruh klientov sa zväčšoval. Dnes sa terapiám venujem denne a pomohla som mnohým ženám nájsť stratenú rovnováhu a vyriešiť ich problémy na fyzickej aj psychickej úrovni.

V tomto období som sa naučila uvedomiť si samu seba, pomenovať správne svoje problémy a pomocou metódy SRT ich aj vyriešiť.

Rozhodla som sa zdieľať svoje skúsenosti s ostatnými ženami v mojom veku, ktoré riešia tie isté problémy, akým som musela čeliť ja, a na ktoré nie sme nikdy vopred pripravené.

Vnímam ako svoje poslanie šíriť myšlienky zdravého životného štýlu a pomáhať vám všetkým, ktoré si zatiaľ nenašli čas na to, aby sa cítili spokojne, žensky a prijímali život z tej krajšej stránky.

Som rada, že ste tu so mnou. A budem Vás s radosťou sprevádzať na ceste životom, kedy si budete môcť povedať: „V mojom živote je všetko v poriadku.“


Ak hľadáte odpovede na otázky o zdravej výžive, zaujímavých a jednoduchých jedlách a hlavne o tom ako psychika a hormonálne zmeny v období menopauzy ovplyvňujú vaše priberanie, či chudnutie, vaše nálady a vašu krásu, ste tu správne.


Pripravila som pre vás ebook zadarmo, kde nájdete inšpirácie, ktoré si vás podmania a ukážu vám cestu, ako byť pôvabná a zdravá aj napriek hormonálnym zmenám.

 

ebook inspiracie o krase