Mojim snom je ukázať ženám, že s pribúdajúcim vekom môžu byť krásne, sebavedomé a pôvabné

Ak hľadáte odpovede na otázky o zdravej výžive, zaujímavých a jednoduchých jedlách a tiež o tom ako psychika ovplyvňuje vaše priberanie, či chudnutie, vaše nálady a vašu krásu, ste tu správne.

Odkryjem vám tajomstvá zdravia a pôvabu, o ktorých možno ani neviete.

Ako začal môj príbeh...

Zuzka a Tatiana na hrade

“Je úžasné, že máte blízku priateľku, s ktorou si rozumiete, na fotke vyzeráte ako dvojičky”, napísala mi žienka do skupiny, ktorú som založila pre ženy na rovnakej vlnovej dĺžke, pre tie, ktoré chcú ostať duchom mladé a prežívajú svoj život naplno. Na fotke som bola s dcérou a naša podobnosť sa nedá utajiť, priznám sa, polichotilo mi to. Aj napriek môjmu veku sa stále cítim skvele, žensky a plná energie.

Milujem more a hory a som vášnivou plavkyňou a turistkou, aj to mi pomáha udržať sa v dobrej kondícii a žiť život podľa mojich predstáv.

Našla som tú správnu cestu, ako sa vyrovnať s prvými vráskami, zmenami nálad a priberaním na váhe..

Nebolo to vždy také ideálne. Tiež som sa musela odraziť od dna,

aby som bola tam, kde som teraz...

Keď sa u mňa začali prejavovať prvé príznaky menopauzy a znepríjemňovať mi môj každodenný život, rozhodla som sa zistiť, ako môžem tento stav zvrátiť a čo sa vlastne s mojim telom deje.

Začala som pátrať po spôsoboch, ktoré by mi pomohli menopauzu zmierniť, a dúfala som, že to dokážem, bez väčších problémov. Nikdy som si nemyslela, že hormonálne zmeny môžu tak zasiahnuť do života ženy a obrátiť ho naruby, kým sa nezačali prvé príznaky objavovať aj u mňa.

Staršie priateľky mi hovorili, že je to nepohodlné, ale zvládnuteľné. Mala som však aj takú, ktorá chodila pravidelne na hormonálne injekcie, pretože život bez nich bol pre ňu peklom.

Červená tvár, kropaje potu, dýchavičnosť, búšenie srdca – a to viackrát za deň. V noci sa prejavovali tiež a nasledovala ranná únava, ktorá bola vyústením problémov so spánkom. Priberala na váhe a chýbala jej energia a optimizmus.

Vedela som približne, čo ma čaká, ale realita bola oveľa horšia. Netušila som, čo všetko ešte vstúpi do môjho života.

Začala som pociťovať, že moje telo sa správa inak, ako by som chcela a strácam nad ním kontrolu. Aj keď sa menopauza nedá zastaviť, je predsa prirodzeným procesom v živote každej ženy, bola som odhodlaná, že nedovolím týmto zmenám, aby ma vyviedli z rovnováhy.

Neľutujem, čo sa stalo, priviedlo ma to na cestu k sebe samej

Tatiana na Ostrve

Aby toho nebolo málo, nielen, že som čelila hormonálnym zmenám a všetkému, čo s tým súvisí, bola som aj ženou, ktorá sa rozdávala na všetky strany. Veľakrát som cítila, že potrebujem vypnúť. Ale bola som ako riadená automatom. Až prišla choroba, ktorá zatiahla brzdu.

Vždy som sa snažila viesť zdravý životný štýl a zdravá strava a pohyb boli jeho súčasťou. A napriek tomu, aj mňa zložila na kolená zákerná choroba. Ženy, s ktorými som sa stretávala pri náročnej liečbe si často kládli otázku: Prečo sa mi niečo také stalo? Čo som robila zle?

K tejto etape môjho bytia musím povedať, že bola náročná, ale nádej, odvaha a podpora žien, ktoré si prešli týmto peklom, mi dodali silu a presvedčili ma, že venovať sa zdravému životnému štýlu, tešiť sa z maličkostí a nájsť si čas pre seba, by mali byť pre každú ženu prioritou.

Našla som cestu, ktorá mi pomohla

Musela som prehodnotiť svoj život, preladiť sa na novú cestu a urobiť radikálne zmeny, ktoré mi priniesli pokoj v duši a ďalší elán a radosť do života. Vedela som, že už nemusím robiť na nikoho dojem, ani vychádzať všetkým v ústrety, je to môj život a je len na mne ako si ho zariadim.

Našla som cestu, ktorá mi pomohla, aby som sa vrátila sama k sebe, aby som začala počúvať svoje telo a intuíciu, ktorá na mňa mnohokrát kričala, ale ja som ju nepočúvala. Uvedomila som si, ako sa k sebe chovám, ako ignorujem všetky pocity a som ľahostajná k svojmu telu aj duši.

A prichádzali rôzne myšlienky...

Možno ti ostáva už veľmi málo času.

Kam sa ženieš? Čo chceš všetkým dokázať?

Uvedomila som si, že potrebujem začať robiť niečo, čo by ma naplnilo radosťou, čo je mojou vášňou, po čom túžim a chcela som pomôcť ženám, ktoré sa ocitli v rovnakej situácii.

A zmena nastala v tom, že som sa ešte viac začala venovať téme zdravého životného štýlu a z toho dôvodu sú výživa, pohyb, a nemenej dôležitá psychická rovnováha cieľom môjho záujmu.

Našla som svoj vlastný štýl

Nástup zmien v zrelom veku záleží od fyzickej kondície a životného štýlu. U mňa boli prvé príznaky spojené s priberaním a musela som si začať dávať pozor na to, ako sa stravujem. Pretože ručička na váhe sa začala pohybovať nežiadúcim smerom, aj keď som mala dostatok pohybu.

Vyskúšala som zmenu stravy, pridala pohyb, čítala veľa kníh s témami ako sa vyrovnať so zmenami v prechode.

Nechcela som začínať s diétami, alebo hladovkami a nastúpila som cestu, v ktorej počúvam svoje telo a vnímam jeho potreby.

Začalo ma zaujímať stravovanie žien, ktoré prechádzajú hormonálnymi zmenami, chcela som nájsť jednoduchý vzorec, podľa ktorého by im výživná strava priniesla zdravie a spokojnosť.

Dnes sprevádzam ženy v zrelom veku za ich slobodou rozhodovania, ukazujem im cestu, ako s ľahkosťou zhodiť zopár kíl navyše a tešiť sa zo života.

Dlhoročným štúdiom kníh, zaujímavých podnetov zo seminárov a webinárov a absolvovaním kurzov zameraných na správnu výživu, som sa začala venovať výživovému poradenstvu a skĺbila som moju vášeň k vareniu, pečeniu a vymýšľaniu jednoduchých a chutných receptov so zdravou výživou.

Pretože som tiež prechádzala obdobím zmien, začala som vyhľadávať odbornú literatúru, ktorá by mi ozrejmila fakty o tom, k akým premenám u žien počas prechodu dochádza.

Prečítala som mnoho kníh a vyhľadala veľa odborných portálov, ktoré sa téme menopauzy venujú. Bohužiaľ v slovenčine je ich málo, preto som informácie získavala hlavne zo zahraničných. A tu niekde vzniklo aj moje rozhodnutie založiť web a facebookovú stránku pre ženy, kde všetky poznatky, ktoré som získala, posúvam ďalej a pomáham ostatným ženám, ktoré tápu a nevedia si rady, nájsť stratenú rovnováhu.

Aby som mohla aj naďalej profesionálne pomáhať, pokračujem v mojom vzdelávaní a uplatňujem všetky poznatky, ktoré mám z praxe výživovej poradkyne a z terapií SRT.

Našla som svoj vlastný štýl, ktorý mi vyhovuje a rada sa so svojimi skúsenosťami podelím s dámami, ktoré sa strácajú v tom obrovskom zdroji informácií a hľadajú cestu, ako sa cítiť dobre a zdravo aj napriek pribúdajúcim rokom a hormonálnym zmenám.

Každá žena je originál a vníma svoj svet a svoju ženskosť inak, napriek tomu verím, že vám tieto poznatky pomôžu k transformácii, že znovu nájdete samy seba a váš život bude oveľa ľahší a lepší.

Čo mi ešte pomohlo

Rozhodla som sa všetko zmeniť, nevzdať sa a vynaložiť  svoje úsilie, aby som mohla systematicky nadobúdať nové vedomosti a skúsenosti a aplikovať ich denne vo svojom živote.

Začala som hľadať smer, ktorým by som sa mohla uberať a znovu nadobudnúť stratenú silu a chuť do života.

V tomto náročnom a prelomovom období som sa prvýkrát stretla s metódou SRT – Spiritual Response Therapy – terapiou cez odpovede duše. Terapeutka, ktorá sa mi začala venovať, mi pomáhala znovu nájsť zmysel života. Môj záujem o túto metódu narástol a vyústením bolo absolvovanie kruzov SRT a SpR terapie.

Pomohlo mi to uvedomiť si samu seba, pomenovať správne svoje problémy a pomocou metódy SRT ich aj vyriešiť.

Denne som sa terapiám venovala a zdokonaľovala sa, túžila som, aby sa môj život zlepšil a aby som si vyriešila nielen zmeny na fyzickom tele, ale aj ubolenú dušu. Najskôr som robila terapie len sebe, ale postupne som začala pomáhať svojim priateľkám, blízkym a známym a okruh mojich klientov sa zväčšoval.

Dnes sa terapiám venujem každý deň a pomohla som mnohým ženám vyriešiť ich problémy na fyzickej aj psychickej úrovni.

Začala som žiť život, ktorý mi robí radosť

Už sa nikam neženeniem, mám svoje prirority a teším sa z každej chvíle. Začala som žiť život, ktorý mi robí radosť.  Rada pomôžem aj vám zapáliť ohník vo vašom srdci, ktorý tlie a potrebuje rozdúchať. Ukážem vám ako si život nekomplikovať, a nájsť v sebe bohyňu, ktorou ste.

Vnímam ako svoje poslanie šíriť myšlienky zdravého životného štýlu a pomáhať vám všetkým, ktoré si zatiaľ nenašli čas na to, aby sa cítili spokojne, žensky a prijímali život z tej krajšej stránky.

Som rada, že ste tu so mnou. A budem Vás s radosťou sprevádzať na ceste životom, kedy si budete môcť povedať:

„V mojom živote je všetko v poriadku.“

Tatiana v Tatrach

Vezmite aj vy svoj život do vlastných rúk

Možno ste sa práve ocitli na mieste, ktoré sa vám nepáči a nie ste s ním spokojné, chceli by ste ho zmeniť, ale neviete sa pohnúť ďalej a trpíte.

Dôležité je ako sa cítite, čo vám robí radosť, a čo vás napĺňa pocitom lásky a uspokojenia.

Začnite sa milovať a vážiť si samu seba presne taká aká ste. Buďte otvorené svojim potrebám a zbavte sa vecí, ktoré vás brzdia a bránia vám žiť podľa vašich želaní a predstáv.

Ak sa chcete spojiť so ženami, ktoré sa pozerajú na svoj život s nadhľadom, pristupujú k sebe pozitívne a nechávajú zvíťaziť optimizmus - pripojte sa do súkromnej podpornej skupiny: Ovládnite menopauzu

Pripravila som pre vás sériu eBookov, ktoré vás prevedú obdobím zmien a ukážu vám cestu k vnútornému svetu. Nájdete tu odpovede na otázky ako máte chápať zmeny, ktoré u vás nastali a pritiahnuť si optimizmus a radosť do života.

Vezmite ho do vlastných rúk a nasledujte svoj cieľ. Začnite maličkosťami a pomalými krokmi sa dostanete presne tam, kam potrebujete. Nezáleží na nejakom kile navyše, alebo na vráskach...

Ale na vašom šťastí 🙂

Chcete sa spojiť so ženami na rovnakej vlnovej dĺžke?

Pridajte sa do súkromnej skupiny úžasných žien, ktoré sa tešia z každého dňa a nebránia sa prvým vráskam a novým výzvam.

Pripravila som pre vás ebooky zadarmo, kde nájdete inšpirácie, ktoré si vás podmania a ukážu vám cestu, ako byť pôvabná a zdravá aj napriek hormonálnym zmenám.

Stiahnite si ebook zadarmo:

11 inšpirácií ako byť pôvabná a zdravá po 50

  • Nájdete tu tipy, ktoré vám odhalia ako si môžete zmierniť nepríjemné príznaky menopauzy.
  • Ako podporíte nielen svoje fyzické telo, ale zmena životného štýlu sa prejaví aj na vašej psychike.
  • Ako sa rozmaznávať a dožičiť svojmu telu všetko, čo potrebuje.
  • A ešte omnoho viac...
ebook inspiracie o povabe a krase