Mojim snom je ukázať ženám, že s pribúdajúcim vekom môžu byť krásne, sebavedomé a pôvabné

Ak hľadáte odpovede na otázky o zdravom životnom štýle a o tom, ako hormóny a psychika ovplyvňujú vaše nálady, krásu a to ako sa cítite,
STE TU SPRÁVNE.
Odkryjem vám tajomstvá zdravia a pôvabu, o ktorých možno ani neviete.

Ako začal môj príbeh...

Zuzka a Tatiana na hrade

“Je úžasné, že máte blízku priateľku, s ktorou si rozumiete, na fotke vyzeráte ako dvojičky”, napísala mi žienka do skupiny, ktorú som založila pre ženy na rovnakej vlnovej dĺžke. Pre ženy, ktoré chcú ostať duchom mladé a prežívajú svoj život naplno. Na fotke som bola s dcérou a naša podobnosť sa nedá utajiť, priznám sa, polichotilo mi to. Aj napriek môjmu veku sa stále cítim skvele, žensky a plná energie.

Milujem more a hory a som vášnivou plavkyňou a turistkou. Aj to mi pomáha, udržať sa v dobrej kondícii a žiť život podľa mojich predstáv.

Našla som tú správnu cestu, ako sa vyrovnať s prvými vráskami, zmenami nálad, priberaním na váhe, však to samy poznáte.

Nebolo to vždy také ideálne. Tiež som sa musela odraziť od dna,

aby som bola tam, kde som teraz...

Keď sa u mňa začali prejavovať prvé príznaky menopauzy a znepríjemňovať mi môj každodenný život, rozhodla som sa zistiť, ako môžem tento stav zvrátiť a čo sa vlastne s mojim telom deje.

Začala som pátrať po spôsoboch, ktoré by mi pomohli menopauzu zmierniť, a dúfala som, že to dokážem, bez väčších problémov. Nikdy som si nemyslela, že hormonálne zmeny môžu tak zasiahnuť do života ženy a obrátiť ho naruby, kým sa nezačali prvé príznaky objavovať aj u mňa.

Staršie priateľky mi hovorili, že je to nepohodlné, ale zvládnuteľné. Mala som však aj takú, ktorá chodila pravidelne na hormonálne injekcie, pretože život bez nich bol pre ňu peklom.

Červená tvár, kropaje potu, dýchavičnosť, búšenie srdca – a to viackrát za deň. V noci sa prejavovali tiež a nasledovala ranná únava, ktorá bola vyústením problémov so spánkom. Priberala na váhe a chýbala jej energia a optimizmus.

Vedela som približne, čo ma čaká, ale realita bola oveľa horšia. Netušila som, čo všetko ešte vstúpi do môjho života.

Začala som pociťovať, že moje telo sa správa inak, ako by som chcela a strácam nad ním kontrolu. Aj keď sa menopauza nedá zastaviť, je predsa prirodzeným procesom v živote každej ženy, bola som odhodlaná, že nedovolím týmto zmenám, aby ma vyviedli z rovnováhy.

Neľutujem, čo sa stalo, posunulo ma to vpred

Tatiana na Ostrve

Aby toho nebolo málo, nielen, že som čelila hormonálnym zmenám a všetkému, čo s tým súvisí, bola som aj ženou, ktorá sa rozdávala na všetky strany. Veľakrát som cítila, že potrebujem vypnúť. Ale bola som ako riadená automatom. Až prišla choroba, ktorá zatiahla brzdu.

Vždy som sa snažila viesť zdravý životný štýl a zdravá strava a pohyb boli jeho súčasťou. A napriek tomu, aj mňa zložila na kolená zákerná choroba. Ženy, s ktorými som sa stretávala pri náročnej liečbe si často kládli otázku: Prečo sa mi niečo také stalo? Čo som robila zle?

K tejto etape môjho bytia musím povedať, že bola náročná, ale nádej, odvaha a podpora žien, ktoré si prešli týmto peklom, mi dodali silu a presvedčili ma, že venovať sa zdravému životnému štýlu, tešiť sa z maličkostí a nájsť si čas pre seba, by mali byť pre každú ženu prioritou.

Našla som cestu, ktorá je úžasná

Musela som prehodnotiť svoj život, preladiť sa na novú strunu a urobiť radikálne zmeny, ktoré mi priniesli pokoj v duši a ďalší elán a radosť do života. Vedela som, že už nemusím robiť na nikoho dojem, ani vychádzať všetkým v ústrety, je to môj život a je len na mne, ako si ho zariadim.

Začala som počúvať svoje telo a intuíciu, ktorá na mňa mnohokrát kričala, ale ja som ju nepočúvala. Uvedomila som si, ako sa k sebe chovám, ako ignorujem všetky pocity a som ľahostajná nielen k svojmu telu, ale aj k duši.

A prichádzali rôzne myšlienky...

Možno ti ostáva už veľmi málo času.

Kam sa ženieš? Čo chceš všetkým dokázať?

Uvedomila som si, že potrebujem začať robiť niečo, čo by ma naplnilo radosťou, čo je mojou vášňou, po čom túžim. Chcela som pomôcť ženám, ktoré sa ocitli v rovnakej situácii.

A zmena nastala v tom, že som sa ešte viac začala venovať téme zdravého životného štýlu a z toho dôvodu sú výživa, pohyb, a nemenej dôležitá - psychická rovnováha cieľom môjho záujmu.

Môj vlastný a jedinečný štýl

Nástup zmien v zrelom veku záleží od fyzickej kondície a životného štýlu. U mňa boli prvé príznaky spojené s priberaním a musela som si začať dávať pozor na to, ako sa stravujem. Pretože ručička na váhe sa začala pohybovať nežiadúcim smerom, aj keď som mala dostatok pohybu.

Vyskúšala som zmenu stravy, pridala pohyb, čítala veľa kníh s témami ako sa vyrovnať so zmenami v prechode.

Nechcela som začínať s diétami, alebo hladovkami a nastúpila som cestu, v ktorej počúvam svoje telo a vnímam jeho potreby.

Upriamila som svoj záujem na stravovanie žien, ktoré prechádzajú hormonálnymi zmenami. Chcela som nájsť jednoduchý vzorec, podľa ktorého by im výživná strava priniesla zdravie, hormonálnu rovnováhu a dostatok energie prejsť týmto zaujímavým obdobím s ľahkosťou.

Dnes sprevádzam ženy v zrelom veku za ich slobodou, ukazujem im cestu, ako s ľahkosťou zhodiť zopár kíl navyše a užívať si život naplno.

Dlhoročným štúdiom kníh, zaujímavých podnetov zo seminárov a webinárov a absolvovaním kurzov, zameraných na správnu výživu, som sa začala venovať výživovému poradenstvu a skĺbila som moju vášeň k vareniu, pečeniu a vymýšľaniu jednoduchých a chutných receptov so zdravou výživou.

Pretože som tiež prechádzala obdobím menopauzy, začala som vyhľadávať odbornú literatúru, ktorá by mi ozrejmila fakty o zmenách, ku ktorým u žien počas prechodu dochádza.

Prečítala som mnoho kníh a vyhľadala veľa odborných portálov, ktoré sa téme menopauzy venujú. Bohužiaľ v slovenčine je ich málo, preto som informácie získavala hlavne zo zahraničných. A tu niekde vzniklo aj moje rozhodnutie založiť web a facebookovú stránku pre ženy, kde všetky poznatky, ktoré som získala, posúvam ďalej a pomáham ostatným ženám, ktoré tápu a snažia sa nájsť stratenú rovnováhu.

Aby som mohla aj naďalej profesionálne pomáhať, pokračujem v mojom vzdelávaní a uplatňujem všetky poznatky, ktoré mám z praxe výživovej poradkyne a z terapií SRT a SpR.

Našla som svoj vlastný štýl, ktorý mi vyhovuje a rada sa so svojimi skúsenosťami podelím s dámami, ktoré hľadajú cestu, ako sa cítiť dobre a zdravo, aj napriek pribúdajúcim rokom a hormonálnym zmenám.

Každá žena je originál a vníma svoj svet a svoju ženskosť inak, napriek tomu verím, že vám tieto poznatky pomôžu k transformácii, že znovu nájdete samy seba a váš život bude oveľa ľahší a lepší.

Čo mi ešte pomohlo

Rozhodla som sa všetko zmeniť, nevzdať sa a vynaložiť  svoje úsilie, aby som mohla systematicky nadobúdať nové vedomosti a skúsenosti a aplikovať ich do môjho každodenného života.

Začala som hľadať smer, ktorým by som sa mohla uberať a znovu nadobudnúť stratenú silu a chuť do života.

V tomto náročnom a prelomovom období som sa prvýkrát stretla s metódou SRT – Spiritual Response Therapy – terapiou cez odpovede duše. Terapeutka, ktorá sa mi začala venovať, mi pomáhala znovu nájsť zmysel života. Môj záujem o túto metódu narástol a vyústením bolo absolvovanie kruzov SRT a SpR terapie.

Pomohlo mi to uvedomiť si potreby mojej duše, pomenovať správne svoje problémy a pomocou metódy SRT a SpR ich aj vyriešiť.

Denne som sa terapiám venovala a zdokonaľovala sa, túžila som, aby sa môj život zlepšil a aby som si vyriešila nielen zmeny na fyzickom tele, ale aj ubolenú dušu. Najskôr som robila terapie len sebe, ale postupne som začala pomáhať svojim priateľkám, blízkym a známym a okruh mojich klientov sa zväčšoval.

Dnes sa terapiám venujem každý deň a pomohla som mnohým ľuďom vyriešiť ich problémy na fyzickej aj psychickej úrovni.

Začala som žiť život, ktorý mi robí radosť

Už sa nikam neženiem, mám svoje prirority a teším sa z každej chvíle. Začala som žiť život, ktorý mi robí radosť. Rada pomôžem aj vám zapáliť ohník vo vašom srdci, ktorý tlie a potrebuje rozdúchať. Ukážem vám ako si život nekomplikovať, a nájsť v sebe bohyňu, ktorou ste.

Vnímam, ako svoje poslanie, šíriť myšlienky zdravého životného štýlu a pomáhať vám všetkým. Mojou víziou je, aby ste sa cítili spokojne, žensky a prijímali život z tej krajšej stránky.

Som rada, že ste tu so mnou. A budem Vás s radosťou sprevádzať na ceste životom, kedy si budete môcť povedať:

„V MOJOM ŽIVOTE JE VŠETKO V PORIADKU.“

Tatiana v Tatrach

Vezmite aj vy svoj život do vlastných rúk

Možno ste sa práve ocitli na mieste, ktoré sa vám nepáči a nie ste s ním spokojné, chceli by ste ho zmeniť, ale neviete sa pohnúť ďalej a trpíte.

Dôležité je, ako sa cítite, čo vám robí radosť, a čo vás napĺňa pocitom lásky a uspokojenia.

Začnite sa milovať a vážiť si samy seba, presne také, aké ste. Buďte otvorené svojim potrebám a zbavte sa vecí, ktoré vás brzdia a bránia vám prechádzať životom, podľa vašich želaní a predstáv.

Ak sa chcete spojiť so ženami, ktoré sa pozerajú na svoj život s nadhľadom, pristupujú k sebe pozitívne a nechávajú zvíťaziť optimizmus - pripojte sa do súkromnej podpornej skupiny: Ovládnite menopauzu

Pripravila som pre vás sériu eBookov, ktoré vás prevedú obdobím hormonálnych zmien a otvoria vám cestu aj k vášmu vnútornému svetu. Nájdete tu odpovede na otázky, ako máte chápať zmeny, ktoré u vás nastali. Ako si pritiahnuť  optimizmus a radosť do života.

Vezmite svoj nádherný život do vlastných rúk a nasledujte svoj cieľ. Začnite maličkosťami a pomalými krokmi sa dostanete presne tam, kam potrebujete. Nezáleží na nejakom kile navyše, alebo na vráskach...

Dôležitá je vaša spokojnosť v srdci a pocit šťastia.

Tu je séria e-bookov, verím že vás potešia a prinesú vám

veľa AHA momentov.

 

Test hormonálnej rovnováhy

 

E-book s testami, ktoré vám pomôžu pochopiť hormonálne zmeny, ktoré u vás počas perimenopauzy a menopauzy nastali.

Čo vám prečítanie e-booku prinesie:

 • dozviete sa, ako vplývajú hormóny na vaše telo,
 • urobíte si hormonálny test,
 • zhodnotíte príznaky, ktoré sa u vás prejavujú najčastejšie,
 • pochopíte signály, ktoré vám vaše telo vysiela.

10 krokov k zvládnutiu menopauzy prirodzenou cestou

E-book, s overenými radami, ako vyriešiť nepríjemné návaly tepla, neustále zmeny nálad, priberanie a ďalšie príznaky spojené s perimenopauzou a menopauzou.

Čo vám prečítanie e-booku prinesie:

 • odskúšané metódy, ako sa zbaviť návalov a nočného potenia,
 • overené postupy, ako si dopomôcť ku kvalitnému spánku,
 • základné pravidlá stravovania v prechode,
 • praktické rady, ako sa postarať o intímne časti svojho tela,
 • tipy na bylinky a doplnky stravy, ktoré vám pomôžu s príznakmi menopauzy,
 • zoznámite sa s príčinami hormonálnych zmien a konečne ich vyriešite,
 • získate späť svoju energiu a už od rána sa budete cítiť úžasne.

Tajomstvá prirodzeného chudnutia

E-book s praktickými radami, ako sa zbaviť nechcených kíl, počas obdobia hormonálnych zmien, ako získať peknú postavu zmenou životného štýlu, výživnou stravou a myslením.

Prečítanie e-booku vám prinesie:

 • Nastavíte svoje myslenie na chudnutie, ktoré prinesie výsledky.
 • Osvojíte si kroky, ako schudnúť bez jojo efektu.
 • Získate vedomosti, ako kombinovať potraviny a správne sa stravovať.
 • Osvojíte si zdravé a chutné recepty, ktoré vám dodajú energiu a krásu.
 • Naučíte sa, ako si udržať svoju hmotnosť nastálo.
 • Podporíte a prijmete svoje telo a budete ho milovať.

Vaše telo a hormóny v rovnováhe

E-book s praktickými radami,
AKO SA STRAVOVAŤ a  ZÍSKAŤ HORMONÁLNU ROVNOVÁHU
výživnou stravou a zmenou myslenia.

Čo vám prečítanie e-booku prinesie:

 • Osvojíte si kroky, ako podporiť svoju hormonálnu rovnováhu pomocou výživnej stravy.
 • Získate vedomosti, ako zvýšiť hladiny progesterónu pomocou jedla.
 • Naučíte sa, ako omladiť svoje telo vďaka zdravej výžive.
 • Dozviete sa, ktoré potraviny prospievajú vášmu hormonálnemu systému.
 • Naučíte sa, ako prečistiť svoje telo a detoxikovať pečeň.
 • Dostanete kompletný návod, ako podporiť aj svoju duševnú stránku a ešte omnoho viac...

Chcete sa spojiť so ženami na 

rovnakej vlnovej dĺžke?

Pridajte sa do súkromnej skupiny úžasných žien, ktoré sa tešia z každého dňa a nebránia sa prvým vráskam a novým výzvam.