Ako sa stravovať

počas menopauzy

Získajte prístup k overeným tipom a radám, ako sa stravovať počas menopauzy. A ako darček dostanete tento eBook.

Ak ste pribrali a neviete sa nechcených kíl zbaviť, naučíte sa jednoduché postupy, BEZ ZBYTOČNÝCH DIÉT A ODRIEKANIA.

Tento eBook si už stiahlo 5624 žien

Výživná strava - večná téma, ktorá počas menopauzy naberie iné rozmery.

 Vaše telo už nespaľuje kalórie, tak ako doteraz. A vás prekvapí, že nezapnete gombík na sukni, alebo nohaviciach, a tričko vás príliš obopína.

S menopauzou a hormonálnymi zmenami dochádza k spomaleniu metabolizmu a tuk sa začne ukladať na bruchu a na bokoch. Veľa klientok sa mi sťažuje, že im najviac vadí „HLAVNE TO BRUCHO“.

Priberanie prichádza pomaly, už po 40tke môžete nabrať pár kíl a počas menopauzy, ak si váhu neustrážite, môže to byť aj oveľa viac. Základom peknej postavy je v prvom rade STRAVA.

Vašim mottom by malo byť v tomto období zmien:

„HLAVNE  NEPRIBRAŤ.“

Vedeli ste, že nedostatok spánku spôsobuje priberanie?

 

Ak sa chcete KONEČNE DOBRE VYSPAŤ, aj napriek hormonálnym zmenám, ktorými počas perimenopauzy a menopauzy prechádzate,
mám pre vás ebook  >>> AKO ZVÍŤAZIŤ NAD NESPAVOSŤOU V MENOPAUZE

 

Ako zvíťaziť nad nespavosťou v menopauze

 

E-book, s overenými radami, ako vyriešiť nespavosť, problémy so zaspávaním, budenie počas noci na časté návaly a nočné potenie, počas perimenopauzy a menopauzy.

Čo vám prečítanie e-booku prinesie:

 • detailné návody a presné postupy, ako si vytvoriť spánkovú rutinu,
 • dozviete sa, čo zapríčiňuje vašu nespavosť a aké kroky máte podniknúť,
 • konkrétne návody, čoho sa vyvarovať, ak sa chcete dobre vyspať,
 • 5 tipov, ako zaspať, keď sa v noci zobudíte,
 • odskúšané techniky ako sa dopracovať k dobrému spánku.

Kilá, ktoré naberiete, pôjdu dole oveľa horšie, ako keď ste boli mladšie. Už nepotrebujete taký príjem kalórií, ako doteraz a váš jedálniček by mal byť založený na kvalite a nie na kvantite.

Učím svoje klientky, aby si pripravovali svoj jedálniček premyslene. Aby vždy uprednostnili potraviny, ktoré im dodajú potrebné živiny a správne vplývali nielen na hmotnosť, ale aj na hormonálne hladiny.

Viac o stravovaní počas perimenopauzy a menopauzy a udržaní si optimálnej váhy, alebo chudnutí si môžete prečítať v ebooku: „Tajomstvá prirodzeného chudnutia“, ktorého súčasťou sú praktické rady a postupy ako sa vyrovnať s hormálnymi zmenami pomocou výživnej stravy. K tomu máte k dispzícii - Jedálniček pre ženy v menopauze ebook plný receptov na dezerty, z ktorých nepriberiete: Zdravé dezertyMeditáciu na chudnutie.

 

chudnutie pre zeny v menopauze

Určite sa nepúšťajte do žiadnych diét. Na tie počas menopauzy zabudnite. Radšej porozmýšľajte nad zmenou vo svojom jedálničku. Nejaké to kilo navyše nie je prekážkou a ochráni vás pred osteoporózou.

Medzi nami, jedlo nám prináša radosť a keď vás prekvapia chute, nie vždy odoláte.

Tiež nie som výnimkou. Hlavne sa nezblázniť. Všetko sa dá, len treba chcieť. Môžete začať malými zmenami a prerobiť si jedálniček tak, aby ste zbytočne nepriberali. Zdôrazňujem to preto, lebo po päťdesiatke sa vás kilá držia, ako kliešť. A zhodiť ich, je niekedy nesmierne náročné. Ale nezúfajte, nie je to nemožné.

Som toho príkladom.

Základom je určiť si dosiahnuteľný cieľ a rozložiť si ho na malé kúsky.

Ak si poviete, že chcete za mesiac schudnúť 5 kíl, tento cieľ je nereálny

aj vzhľadom na meniace sa hormonálne hladiny.

Na začiatku vám pomôže plán chudnutia - ideálne je schudnúť za týždeň pol kila. A to je určite dosiahnuteľné. Za mesiac máte o 2 kilá menej, za dva mesiace o 4...

Zmenou stravy podporíte svoje telo, ktoré sa zmieta v hormonálnom mixéri. Naučíte sa nové recepty, dodáte svojmu telu potrebné výživné látky, ktoré podporia hormonálnu rovnováhu.

Ak ešte pridáte trochu pohybu a relaxácie, obdobím perimenopauzy a menopauzy prejdete s ľahkosťou.

Tipy a praktické rady, ako sa vysporiadať s menopauzou a prejsť týmto zaujímavým obdobím vášho života v pohode nájdete v ebooku: „10 krokov k zvládnutiu menopauzy prirodzenou cestou.“

eBook 10 krokov k zvladnutiu menopauzy

Prečo začínate v menopauze priberať

• Pokles progesterónu - potrebujete viac pohybu - hlavne aeróbnej činnosti, pri ktorej sa vám rozbúcha srdce - rýchla chôdza, beh, bicykel, plávanie, tanec.

• Pokles testosterónu - spôsobuje úbytok svalovej hmoty. Ak dôjde k jej úbytku, má to za následok spomalenie metabolizmu. Potrebujete viac silových cvičení - posilňovať svalstvo.

• Nedostatok spánku a nočné budenie - pri spánkovom deficite klesajú hladiny leptínu a stúpajú hladiny grelínu. To sa prejaví zvýšeným hladom a chuťami na sladké. Spánok je veľmi dôležitý, urobte pre zdravý spánok všetko, čo je vo vašich silách.

• Zmeny nálady - hormonálne zmeny sa prejavia aj na vašej nálade. To vedie k emočnému jedeniu a problém s priberaním je na svete.

• Nepravidelný príjem stravy a začiatok dňa bez raňajok - ak sa ráno nenajete, vaše telo tým trpí, možno ste si to mohli dovoliť, keď ste boli mladšie. Teraz dodajte telu energiu už ráno.

• Hormonálne zmeny - zmeny, ktorými vaše telo prechádza sa veľakrát prejavia práve na vašej postave. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako sa popasovať s hormonálnymi zmenami, všetko nájdete v tomto ebooku >>> „Vaše telo a hormóny v rovnováhe“.

Tipy a rady k stravovaniu počas menopauzy

1. Nevynechávajte jedlá

Záleží len na vás, ako často budete jesť. Ideálne je 3x denne, ale ak vám vyhovuje 5x denne, môžete si tento štýl stravovania ponechať. Každá sme iná a preto, aj keď vám špecialisti na výživu budú tvrdiť niečo iné, ostaňte pri tom, čo je vám prirodzené. Moje klientky sú vždy spokojné, pretože po konzultácii, kde rozoberieme všetky detaily ohľadom ich stravovania, im pripravím individuálny jedálniček. Vždy zohľadním špecifiká každej dámy, aj vzhľadom na hormonálne zmeny, ktorými si prechádza.

2. Obmedzte živočíšne tuky

V tomto období obmedzte príjem živočíšnych tukov, hlavne nasýtené mastné kyseliny sa podieľajú na ukladaní tuku. Ak ste doteraz každý deň konzumovali klobásky, párky, salámy, paštéty, konzervované potraviny, alebo fastfoody, teraz už viete, že je potrebné nahradiť ich výživnejšími potravinami.
Spracované potraviny vám nedodajú potrebné živiny a oberajú vás o energiu. Zbytočne si zaťažíte tráviaci trakt a nepríjemné príznaky menopauzy sa zhoršia.

3. Zdravé sacharidy

Cukor a biela múka sú vašimi nepriateľmi. Sladkosti, koláčiky, keksíky, že si bez nich neviete predstaviť život? Nezakazujem vám ich. Ale doprajte si ich len raz za čas. Naučte sa pripraviť si menej kalorické dezerty. Obmedzte veľa cukru v káve, alebo v čaji. Sladené nápoje sú takou kalorickou bombou, že by ste ani nemuseli jesť a aj tak budete priberať.
Sacharidy sú pre vás dôležité, preto si ich v jedálničku ponechajte, ale skôr celozrnné a s nízkym glykemickým indexom. Nezdvihnú tak hladiny cukru v krvi, ktorý by vám spôsoboval chute na sladké a mali by ste neustále pocit hladu.
Ako to robím ja? Naučila som sa pripravovať sladké dezerty, ktoré sú zdravé. Mangový dezert s banánom, alebo avokádový puding, makový koláč bez múky... Existuje mnoho fit receptov, ktoré potešia vaše chuťové poháriky.

ebook zdrave recepty

4. Bielkoviny sú základ

Zdravé bielkoviny sa postarajú o vaše svaly a ako viete, čím viac svalovej hmoty máte, o to rýchlejší je váš metabolizmus. Bielkoviny vás zasýtia na dlhšiu dobu, oproti sacharidom, ktoré vám dodajú energiu, ale po chvíľke ste hladné. Zo živočíšnych bielkovín sú pre vás vhodné chudé mäso, ryby, syry a vajcia. Z rastlinných sú to hlavne strukoviny, orechy a semienka.
Mnoho žien trpí laktózovou intoleranciou a nemôžu si dovoliť mliečne výrobky, niekedy im však nevadia syry, napríklad kozie, alebo ovčie. Všeobecne je vhodnejšie uprednostniť zakysané mliečne výrobky: jogurty, kefíry, acidofilné mlieka.

5. Zdravé tuky

Neľakajte sa, nebudete z nich priberať. Za studena lisované oleje: olivový, makový, pestrecový - na trhu ich nájdete nespočetné množstvo. Pre ženy v menopauze je ideálny aj pupalkový olej. Výborným zdrojom zdravých tukov sú orechy a semienka, ak máte rady avokádo, určite si ho zaraďte do jedálnička. Oriešky môžete nosiť v kabelke a keď na vás príde hlad, zopár orieškov vás ochráni pred vlčím hladom.
Napríklad para orechy sú zdrojom selénu, stačia vám 2-3 denne na pokrytie dennej dávky. Kešu oriešky obsahujú magnézium, ktoré je pre ženy v menopauze veľmi dôležitým prvkom. Prinesie vám uvoľnenie a dobrý spánok.

jedalnicek pre zeny v menopauze

6. Fytoestrogény

V období menopauzy je vhodné do stravy zaradiť potraviny bohaté na fytoestrogény.

Napríklad ľanové semeno je zdrojom lignanov. Toto malé semienko dokáže nahradiť chýbajúci estrogén v tele. Najlepší úžitok z neho budete mať, ak ho pomeliete. Vaše telo lepšie spracuje výživné látky, ktoré obsahuje.

Ďalšími skvelými zdrojmi fytoestrogénov sú:

strukoviny, tofu, hlúbová zelenina, cesnak, či sušené ovocie.

7. Cyklovanie semien

K hormonálnej rovnováhe vám pomôže aj technika cyklovania semien. Ide o techniku, kedy striedate konzumáciu rôznych semien počas menštruačného cyklu. Viac o tejto technike nájdete v tomto článku o cyklovaní semien.

eBook cyklovanie semien pre zeny v menopauze

Vedeli ste, že niektoré jedlá a nápoje vám pomôžu zlepšiť náladu?

Ak si ich zaradíte do jedálnička, dodáte svojmu telu dostatok živín a zbavíte sa častých zmien nálad, ktoré sa s perimenopauzou a menopauzou stávajú súčasťou vášho života.

Potraviny, ktoré by ste mali uprednostniť, ak chcete byť v dobrej nálade:

*banány,
*bobuľovité ovocie /jahody, maliny, čučoriedky/,
*orechy a semená,
*horká čokoláda viac ako 70%,
*losos a mastné ryby,
*ovsené vločky.

Tieto potraviny stabilizujú cukor v krvi, zlepšia vám náladu a pomôžu aj pri udržaní si váhy, prípadne pri chudnutí.

Ak si chcete o stravovaní počas menopauzy prečítať viac, mám pre vás ebooky, v ktorých nájdete tipy a rady ako sa stravovať, a cítiť sa skvele vďaka výživnej strave.

 ↓⇓↓A tu sú spomínané ebooky ↓⇓↓

Tajomstvá prirodzeného chudnutia

E-book s praktickými radami, ako sa zbaviť nechcených kíl, počas obdobia hormonálnych zmien, ako získať peknú postavu zmenou životného štýlu, výživnou stravou a myslením.

Prečítanie e-booku vám prinesie:

 • Nastavíte svoje myslenie na chudnutie, ktoré prinesie výsledky.
 • Osvojíte si kroky, ako schudnúť bez jojo efektu.
 • Získate vedomosti, ako kombinovať potraviny a správne sa stravovať.
 • Osvojíte si zdravé a chutné recepty, ktoré vám dodajú energiu a krásu.
 • Naučíte sa, ako si udržať svoju hmotnosť nastálo.
 • Podporíte a prijmete svoje telo a budete ho milovať.

10 krokov k zvládnutiu menopauzy prirodzenou cestou

E-book, s overenými radami, ako vyriešiť nepríjemné návaly tepla, neustále zmeny nálad, priberanie a ďalšie príznaky spojené s perimenopauzou a menopauzou.

Čo vám prečítanie e-booku prinesie:

 • odskúšané metódy, ako sa zbaviť návalov a nočného potenia,
 • overené postupy, ako si dopomôcť ku kvalitnému spánku,
 • základné pravidlá stravovania v prechode,
 • praktické rady, ako sa postarať o intímne časti svojho tela,
 • tipy na bylinky a doplnky stravy, ktoré vám pomôžu s príznakmi menopauzy,
 • zoznámite sa s príčinami hormonálnych zmien a konečne ich vyriešite,
 • získate späť svoju energiu a už od rána sa budete cítiť úžasne.

Vaše telo a hormóny v rovnováhe

E-book s praktickými radami,
AKO SA STRAVOVAŤ a  ZÍSKAŤ HORMONÁLNU ROVNOVÁHU
výživnou stravou a zmenou myslenia.

Čo vám prečítanie e-booku prinesie:

 • Osvojíte si kroky, ako podporiť svoju hormonálnu rovnováhu pomocou výživnej stravy.
 • Získate vedomosti, ako zvýšiť hladiny progesterónu pomocou jedla.
 • Naučíte sa, ako omladiť svoje telo vďaka zdravej výžive.
 • Dozviete sa, ktoré potraviny prospievajú vášmu hormonálnemu systému.
 • Naučíte sa, ako prečistiť svoje telo a detoxikovať pečeň.
 • Dostanete kompletný návod, ako podporiť aj svoju duševnú stránku a ešte omnoho viac...

Stiahnite si eBook zadarmo:

Trápi vás emočné jedenie?

Takto sa ho zbavíte

Zistite, prečo máte niektoré chute a čo vám ich pomôže prekonať. Chcete vedieť príčiny vášho priberania? Prečítajte si:

 • myšlienky, ktoré je potrebné zmeniť
 • rozdiely medzi fyzickým a psychickým hladom
 • ako sa zbaviť emočného hladu

 

Test hormonálnej rovnováhy

 

E-book s testami, ktoré vám pomôžu pochopiť hormonálne zmeny, ktoré u vás počas perimenopauzy a menopauzy nastali.

Čo vám prečítanie e-booku prinesie:

 • dozviete sa, ako vplývajú hormóny na vaše telo,
 • urobíte si hormonálny test,
 • zhodnotíte príznaky, ktoré sa u vás prejavujú najčastejšie,
 • pochopíte signály, ktoré vám vaše telo vysiela.
Tatiana Bencekova terapeutka zien

Som tu pre vás

Ak potrebujete poradiť ohľadom stravovania,  chcete schudnúť a nedarí sa vám, alebo sa chcete porozprávať o príznakoch menopauzy, ktoré vás trápia, objednajte sa na konzultáciu.

Naučím vás, ako sa stravovať v období hormonálnych zmien, ako si vytvoriť svoj unikátny jedálniček a získať energiu a hormonálnu rovnováhu.

Doplnky stravy

Na úpravu hormonálnych hladín vám odporúčam: Indonal Woman

Indonal Woman pomáha udržať zdravú hladinu ženských pohlavných hormónov, prirodzene chráni tkanivá pŕs a maternice, podporuje prirodzenú imunitu celého tela a detoxikuje telo.

Pomôžu vám aj bylinkové čajedoplnky stravy určené pre ženy v perimenopauze a menopauze.

Viac o doplkoch stravy nájdete v ebooku zadarmo: „Doplnky stravy pre ženy v menopauze“.

Nájdete ma na sieťach

FACEBOOK  - FANPAGE

Stranka FB povabna a zdrava po 50

FACEBOOK - UZAVRETÁ SKUPINA

ovladnite menopauzu

INSTAGRAM

povabna a zdrava po 50 na instagrame