7 dôležitých vecí, ktoré by ste mali vedieť o mužoch

ruky a srdce

Myslíte si, že svojho muža dobre poznáte a zrazu urobí niečo, čím vám vyrazí dych? Muži si behajú po svete, usmievajú sa a veľakrát maskujú svoje city. Potom neviete, čo vlastne chcú a na čo myslia. Ak by ste vedeli, o čom váš muž premýšľa a čo si želá, vaše spolunažívanie by bolo oveľa jednoduchšie a nemuselo by mnohokrát skončiť hádkou.

1. Nečakajte od svojho muža, že vám bude vyznávať lásku slovami: „Milujem ťa“

Na začiatku vzťahu je to prirodzené a zniesol by vám modré z neba. Táto fáza zamilovanosti trvá pol roka až rok. Potom už ide do tuhého. Buď sa ešte viac zaľúbite, alebo váš vzťah zovšednie. Buďte si však isté, že slová milujem ťa už tak často nebudete počuť.
Nie, že by vás váš muž nemal rád, ale vyzná vám lásku iným spôsobom. Postará sa o technické veci v domácnosti, umyje auto, alebo vynesie smeti.
Nesťažujte sa priateľke, že už vás nemá rád tak ako predtým. Radšej si všímajte jeho aktivity a pochváľte ho za každú maličkosť. Muži majú pochvalu veľmi radi.

2. Ak chcete niečo mužovi povedať, povedzte to priamo

Dvíhaním obočia, alebo mlčaním mu nepoviete to, čo on potrebujete vedieť. Muži sú jednoduché stvorenia, ak niečo od nich potrebujete, vyjadrite sa priamo. Ak mu dáte najavo, že niečo chcete, ale nebudete dosť konkrétne, nepochopí vás. Preto sa hovorí, že muži sú z Marsu a ženy z Venuše.

Ženám stačí naznačiť, muži potrebujú vysvetlenie. Mužom musíte povedať priamo, čo majú urobiť a čo sa od nich žiada.
Nebudete už nikdy sklamané, že niečo neurobil. Pretože pochopí, že vám urobí radosť, ak sa prejaví ako dokonalý chlap.
Za všetko ho samozrejme pochváľte a odmeňte, bude vás nosiť na rukách.

3. Rozmýšľate nad zmenami? Komunikujte s ním

Ak ste sa rozhodli pre zmeny, alebo chcete zaviesť do svojho života novinky, rozprávajte sa o nich so svojim mužom. Určite ste sa stretli s prvotným nezáujmom, ak ste mu niečo navrhli. Po čase však súhlasil. Najlepšie je, ak ho presvedčíte o tom, že novinky vo vašom živote vlastne navrhol on sám. To už je vyššia škola vzťahu. Ak vopred nevie, čo má od vás čakať, zľakne sa a nebude s ničím súhlasiť.

Radšej si ho dopredu pripravte, muži potrebujú čas, aby sa vedeli zorientovať a pripraviť sa na budúcnosť. Potom už neváhajú a pomôžu vám s uskutočnením vašich plánov.
Vždy ho pochváľte za všetko, aj za pomoc pri plánovaní. Bude sa tešiť ako malý chlapec, a bude vám za všetko vďačný.

4. Prejavte mu svoj obdiv a povedzte mu ako si ho vážite

Ak sa mu posmievate za chyby, alebo nezdary, a ešte ich rozoberáte pred priateľmi, alebo rodinou, ste na najrýchlejšej ceste k rozchodu. Muži veľmi trpia, ak sú vystavení kritike.
Radšej im prejavte svoj obdiv, niektoré nezdary prehliadnite a ukážte im, že ich rešpektujete.

Zmeňte svoje vystupovanie, povedzte mu, za čo si ho vážite a čo máte na ňom rady. Bude si vás predchádzať a bude vás mať rád.
Keď ho budete neustále kritizovať, časom vám začne utekať z domu, alebo mu ostanete úplne ľahostajné. Tým si vytvorí okolo seba ochranný val. Ten už potom veľmi ťažko zbúrate.

Dajte svojmu mužovi najavo svoj rešpekt a milujte ho aj s jeho chybami, ani vy nie ste neomylné. Bude vás za to ľúbiť.

5. Nechajte mužov, aby vám pomáhali a ochraňovali vás

Mnoho mladých mužov má v dnešnej dobe problém s rolou muža, nevie ako si ju zastať. Ženy sú veľmi samostatné, dokážu sa o seba postarať a niekedy okato dávajú najavo, že vlastne muža až tak veľmi nepotrebujú. Potom sa čudujú, keď im ich milovaný utečie za inou dámou, ktorá potrebuje ich pomoc.

Muži sú naprogramovaní, aby pomáhali slabej žene, silných a emancipovaných žien sa boja. Oddajte sa mu, nechajte nech vás chráni, nech vám pomáha. Aj keď niečo viete urobiť, požiadajte o pomoc, veľmi rád to pre vás urobí.
Bude cítiť, že ho potrebujete, že si bez neho neviete predstaviť život.

A vyslovte mu vždy obdiv za to, ako sa o vás vie postarať a za čo všetko ste mu vďačné.

6. Aj muži radi dostávajú komplimenty

Ak ich pochválite za výzor, alebo za všetko, čo dokážu, budú vás nosiť na rukách. Majú to proste radi. Ak ich obdivujete, ste na najlepšej ceste získať si ich srdcia. Zložte im komplimenty za všetko, za čo si ich podľa vás zaslúžia. Sú dosť chytrí, aby vedeli, že si kompliment zaslúžia, tak to moc nepreháňajte.

Miesto kritiky, vyzdvihnite na nich tie dobré stránky, všetko, za čo ste na nich hrdé. Vycítia, že ich máte rady.

7. Ak majú zlý deň, alebo sa im dlhšie nedarí, povzbuďte ich

Naše životy sú mnohokrát nevyspytateľné a prinesú nám mnoho výziev a skúšok. Muži niekedy ostanú bezradní a nevedia sa pohnúť ďalej. Ak ich budete kritizovať a necháte ich samých, aby našli cestu z tejto situácie, moc im nepomôžete.
Je to pre vás dvojsečná zbraň, pretože, keď sa znovu postavia na vlastné nohy, možno od vás zutekajú.
Stojte pri nich aj v tých najkrušnejších chvíľkach, budú si vás za to vážiť a ich láska k vám narastie.

Komplimenty, obdiv, rešpekt, zaznelo tu mnoho výrazov, ktoré majú jedno spoločné. Prejavte svoju lásku týmito drobnosťami a váš muž vás bude zbožňovať a nebude mať potrebu pokukovať po iných. Vy budete stredobodom jeho záujmu.

Bude cítiť potrebu, že vás musí ochrániť pred nástrahami celého sveta.

 

Ak si chcete udržať mladosť, zdravie a krásu – mám pre vás zopár inšpirácií v mojom ebooku zadarmo.

Verím, že vám tento článok pomohol. Ak máte otázky, môžete sa pripojiť k uzavretej facebookovej skupine, kde nájdete odpovede na mnohé z nich. Pripojte sa k ženám na rovnakej vlnovej dĺžke.

 

Tatiana Benčeková
Som žena po päťdesiatke, plná optimizmu, elánu a radosti zo života. Vďaka svojim skúsenostiam vo výžive vám viem ukázať, ako naštartovať svoje telo, aby bolo plné elánu a aby ste sa cítili zdravo a príťažlivo. Naučím vás ako si jednoducho môžete dopomôcť ku krásnej postave a k ženskému pôvabu. Môj príbeh si môžete prečítať tu>>