3 zmeny, ktoré musíte urobiť vo svojom živote, ak chcete získať to, čo chcete

pero a zapisnik

So zrelým vekom prichádzajú do vašich životov rôzne zmeny. Môžu byť rýchle, alebo naopak, priblížia sa pomalými krokmi a vy si začnete uvedomovať, že ste citovo na inej úrovni ako pred rokmi. Začnete hodnotiť, čo ste doteraz dosiahli a stihli, premýšľate nad tým, čo by ste ešte mohli urobiť.

A zrazu stojíte pred mnohými výzvami. Viete sa už lepšie postaviť rôznym prekážkam, ktoré sa vám postavili do cesty a tešíte sa aj z maličkostí.

Niekedy zasiahne osud a na chvíľu vás posunie do kúta, aby ste sa mohli „vymotkať“ zo svojej komfortnej zóny a začali sa venovať niečomu novému.

Možno v kútiku duše aj viete, čo sa skrýva za tým novým, len neviete akým smerom sa pohnúť.

Tiež som sa ocitla v takej situácii a cítila som, že sa z toho musím dostať, mala som pocit, že nemôžem dýchať, že takto už ďalej nechcem žiť.

Ale všetko chce čas.

Môj príbeh je potvrdením všetkého, čo v takýchto momentoch života nastane. Má to svoj scenár: beznádej, pochybnosti, nadhľad, pozitívne myslenie a nakoniec radosť zo života.

Vždy existuje riešenie, život plynie a nenechá vás dlho v beznádeji.

Keď si chcete zodpovedať viacero otázok, môžete si ich v mysli riešiť a vznikne vám jedno nesúrodé klbko, ktoré budete mať problém rozmotať.

Alebo…

Môžete si svoje myšlienky, nápady a motivácie zapísať. Písaním si urobíte analýzu všetkého, čo vás napadne a dostanete zo seba von veci, ktoré vám v tej chvíli napadnú.

Ak zistíte, že neviete, čo by ste ďalej chceli vo svojom živote, akým smerom sa uberať, čomu sa venovať, písaním svojich myšlienok sa dopátrate k zaujímavým objavom.

Ak ste svoj život prežili plnením túžob iným, možno ani neviete, čo by ste chceli, čo by vám robilo radosť, čomu by ste sa rady venovali.

Tiež som si tým prešla, diagnóza nevyliečiteľnej choroby, strata zamestnania, smrť milovaného otca a zrazu som bola vyprahnutá, nevedela som čo ďalej. Ako nájsť samu seba, čo vlastne chcem.

Chcem vôbec ešte niečo?

Hlavu hore a choď vpred, nezastavuj sa, neobzeraj sa. Hľadaj zmysel života, posúvaj sa, aj keď je to ťažké.

To všetko bolo súčasťou procesu objavenia samej seba.

Znovu som začala snívať, znovu som našla piliere môjho života.

Ako?

Tu sú tri základné veci, ktoré musíte zmeniť vo svojom živote, ak chcete dosiahnuť v živote, to po čom túžite.

1. Vizualizácia

Vizualizáciou si pritiahnete do života presne to, čo potrebujete. Zastavte sa a popremýšľajte, čo presne je pre vás v tejto chvíli to najpodstatnejšie, čo chcete dosiahnuť. A následne si predstavte, že ste vysnívané dosiahli. Predstavte si aj tie najmenšie detaily, precíťte to.

Výbornou alternatívou sú nástenky snov /vision board/, o ktorých ste už určite počuli. Nielen, že sa pri zakladaní takejto nástenky zabavíte, ale dokážete si presne určiť, čo chcete, čo je pre vás prioritou.

Váš sen sa môže stať vašou skutočnosťou. Ak si vyplníte svoj zorný uhoľ obrazmi, ktoré vám znázorňujú vaše priania a prijmete ich, vesmír dá do pohybu všetky sily, aby sa vaše ciele splnili.

2. Buďte za všetko vďačné

Pozitívnym myslením prebijete všetko negatívne, čo vás napadne, alebo sa vám stane. Pozitívne plodí pozitívne a ak sa budete cítiť dobre a budete vďačné za každú maličkosť vo svojom živote, pritiahnete si presne to, čo potrebujete.

Ak sa naladíte na vďaku vesmíru, začne sa vám diať veľa príjemného a s dôverou v tento proces si budete vnášať do života udalosti, ľudí a veci, po ktorých túžite.

Je to naozaj také jednoduché? Nie úplne.

Záleží aj na vás.

Bude potrebné vyvinúť úsilie, nič vám len tak do lona samo nespadne.

Preto porozmýšľajte, čo by ste chceli, po čom túžite, čo je vaša cesta, váš zmysel života.

Vizualizujte si aj tie najmenšie detaily a vypestujte si akt vďačnosti.

3. Dôverujte si

Majte dôveru vo svoje schopnosti a silu. Ženy v zrelom veku ju už majú a dokážu sa postaviť prekážkam a nepríjemným situáciám.

Všetko je proces. Myšlienka – vizualizácia – vďačnosť. Postupnými krokmi sa dostanete k svojmu vytúženému cieľu a aj vy si splníte svoje sny.

Že neviete, čo vlastne chcete?

Existuje trik, ktorý vám môže pomôcť, aby ste si preskúmali svoje myšlienky a vyniesli na povrch všetko, čo vo vás je a bráni vám vo vašom vyjadrení, ako najlepšie prežiť svoj život.

Vezmite si papier a začnite písať všetko, čo sa vo vašom živote deje, čo vás trápi, čo musíte urobiť, čo ste si sľúbili a nepodarilo sa vám dodržať. Zapisujte si myšlienky, tak ako vám napadnú.

Netrieďte ich, len píšte.

V čom je trik? V tom, že počas písania sa vyjasnia vaše pocity a emócie. Vnesú do situácie, ktorá vás trápi, alebo ktorú chcete docieliť viac svetla. Bude vám jasnejšie, čo vás brzdí a drží pri zemi.

Ako sa prejaví písanie si myšlienok a zachytenie jemných odtieňov vašich želaní?

Vyčistíte si myseľ, ktorá bude pripravená na prijatie rozhodnutí, s ktorými ste váhali. Získate prehľad, pretože ste myšlienky dali na papier a odľahčili svojej mysli.

Zapísaním si emócií spracujete aj skryté záležitosti, ktoré práve v tom momente prebehnú vašou mysľou.

Táto mágia vás uvoľní a preskúma sny a plány, aj tie o ktorých ste si mysleli, že ich určite nedosiahnete. Vaša myseľ sa otvorí možnostiam, ktoré by ste si inak nevšimli.

Písaním sa dostanete do priestoru hlboko zakorenených pocitov a emócií. Môžu sa vynoriť aj tie negatívne, nevadí, píšte a premýšľajte.

Tu nájdete odpovede na svoje otázky.

Budete mať zo seba dobrý pocit, že ste dokázali dať na papier svoje myšlienky, dobro i zlo, nádej aj beznádej, plány aj stroskotania.

Ak dáte všetko na papier, uvoľníte svoju myseľ a budete sa môcť sústrediť na lepšie a zaujímavejšie veci.

Neexistuje správny, alebo nesprávny spôsob tohto cvičenia. Ak sa cítite úžasne  – napíšte to. Ak ste smutné, niekto vás sklamal, neviete ako ďalej, nič vás nebaví –  napíšte to…

Písaním zo seba vytiahnete myšlienky, ktoré by ste inak v sebe ťažko hľadali. A môžete napísať všetko, pretože vás nikto nebude kritizovať a odsudzovať. Ak by ste sa chceli kritizovať vy samy, zakážte si to.

Písaním a otváraním tajných zákutí nájdete svoj životný príbeh, a budete nasledovať vaše sny, aj tie najtajnejšie.

Veríte tomu, že váš život plynie tak ako by mal? Čo robíte, aby ste nasledovali vašu životnú cestu?

Ak si chcete udržať mladosť, zdravie a krásu – mám pre vás zopár inšpirácií v mojom ebooku zadarmo.

Verím, že vám tento článok pomohol. Ak máte otázky, môžete sa pripojiť k uzavretej facebookovej skupine, kde nájdete odpovede na mnohé z nich. Pripojte sa k ženám na rovnakej vlnovej dĺžke.

Tatiana Benčeková
Som žena po päťdesiatke, plná optimizmu, elánu a radosti zo života. Vďaka svojim skúsenostiam vo výžive vám viem ukázať, ako naštartovať svoje telo, aby bolo plné elánu a aby ste sa cítili zdravo a príťažlivo. Naučím vás ako si jednoducho môžete dopomôcť ku krásnej postave a k ženskému pôvabu. Môj príbeh si môžete prečítať tu>>