Chcete stále vyzerať skvele? Tu je zopár tipov ako sa cítiť dobre a vyzerať úžasne

zena v bielom

Byť atraktívnou si želá každá žena, áno aj tie, ktoré tvrdia opak. Všetky sme stvorené k tomu, aby sme sa páčili sebe aj druhým.

Je dôležité vyzerať skvelo v každej situácii, pretože to nerobíte pre druhých, ale pre seba. Ak vyzeráte úžasne, tak sa aj cítite. Do sveta vysielate signály, že ste so sebou spokojné a rastie vaše sebavedomie a vaša sebaláska.

Vaša vnútorná sila a krása sa prejavia aj navonok.

Zistila som, že ak sa o seba viac starám, lepšie vyzerám a o to lepšie sa cítim.

Sú to spojené nádoby, ktoré od seba závisia.

Ak chcete ísť v zástupe s ostatnými ženami a byť rovnaké, nemusíte vyzerať práve tak dobre ako ony.

Prečo?

Každá sme iná a každej pristane niečo iné. Preto nekopírujte, ale hľadajte svoj jedinečný štýl.

Čím dokážete podporiť svoju atraktivitu?

Maličkosťami, ktoré zvýraznia vaše ja. Budete samy sebou. Keď sa budete cítiť dobre, okolie si to všimne. Ľudia dokážu vycítiť aj na diaľku, či ste v pohode, alebo nie. Stačí im na to iba chvíľka.

Existuje zopár trikov, ktorými dokážete vyčarovať aj z ničoho, niečo unikátne, nepotrebujete ani veľký rozpočet.

Ak ste na tom tak ako ja, tiež nemáte veľký rozpočet na rozhadzovanie. Ale atraktivitu si peniazmi nekúpite, je založená na úplne iných veciach.

Mnoho tipov, ktoré súvisia s atraktivitou ženy sú spojené s jej oblečením. Na výber je neobmedzene množstvo možností a preto si veľakrát lámeme hlavu, ako sa obliecť, čo spolu skombinovať, aké farby mi pristanú. Nie je to už príliš na môj vek?

Počujete sa?

Ja seba áno…

Ak už máte svoj štýl a nechcete nič meniť, ďalej nečítajte.

Ale ak sa chcete dozvedieť, ako vyzerať úžasne – tu je zopár tipov:

1. Kupujte si kvalitné oblečenie

Nemusíte mať plné skrine oblečenia, ktoré neviete skombinovať a keď sa potrebujete obliecť na nejakú príležitosť, zistíte, že si nemáte dať čo na seba.

Je dokázané, že využívame len 20% svojho šatníka, 80% ostane ležať v preplnenej skrini. Keď som prvýkrát počula o tomto rozdelení, zdalo sa mi to pritiahnuté za vlasy, ale keď som si začala všímať, čo nosím a čo visí v skrini, bez toho, aby som si to obliekla, toto pravidlo platí.

Neveríte? Začnite si všímať, koľko kúskov nosíte a čo ostane ležať aj viac ako rok bez povšimnutia.

Ak máte šatník, ktorý môžete ľahko kombinovať, ušetríte si kopec času, aj výdavkov.

Budete si lepšie vedieť zorganizovať svoj šatník a vytvoríte si zaujímavé outfity.

2. Zaobstarajte si pár nadčasových kúskov

Tie si budete môcť do budúcna kombinovať aj s oblečením, ktoré vám po čase nebude ľúto vyhodiť. Čo tým myslím? Môžete mať nohavice, sukne, kostýmy, ktoré sú ušité z kvalitných látok.

Tričká, blúzky, overaly môžete kupovať sezónne, podľa módy, farby, a na doladenie celkového outfitu.

Určite už máte svoje obľúbené značky a viete, čo vám pristane. Preto si premyslite, ako by ste si mohli upraviť svoj šatník, ktorý z vás urobí bohyňu.

Hlavne sa snažte, aby vám oblečenie pekne sadlo, aby ste sa v ňom cítili dobre. Tým svoju atraktivitu podčiarknete.

3. Pri nákupe všetko vyskúšajte

Ja si väčšinou beriem na skúšanie dve veľkosti, pretože každý strih je iný a nikdy neviem, ako bude oblečenie na mne vyzerať. Nemám rada vypasované a obtiahnuté veci, vtedy sa cítim ako by som nemohla dýchať.

Mala som kolegyňu, ktorá práve naopak nosila všetko vypasované. Volali ju jelítko a keď ju zbadali mladí muži, poza jej chrbát gúľali očami.

Vy samy viete svoju mieru. Ak sa žena cíti vo svojom oblečení dobre, dáva najavo svetu, že sa má rada.

Nepozerajte na veľkosť, tá nemusí odzrkadliť vaše správne miery, vždy si kupujte oblečenie, ktoré vám dobre sedí.

Kupujte si iba to, čo sa vám páči a máte rady. Ak si kúpite kúsky, ktoré vás ohúrili, ale necítite sa v nich dobre, ostanú na dne skrine. Určite ich zopár vlastníte.

Ľudia si na vás nevšímajú jednotlivé kúsky, ale práve outfit, váš vzhľad, či im ladíte.

4. Pestujte si svoju korunu krásy

Talianky chodia raz za týždeň ku kaderníkovi, pretože vedia, že na účese veľmi záleží. Určite poznáte všetky ten pocit, keď odchádzate od svojej kaderníčky. Cítite sa atraktívne a ľudia si to na vás aj všimnú. Vaše sebavedomie narastie a vyžarujete fluidum jedinečnosti.

Nie všetky dni sú ideálnymi, čo sa týka našich vlasov. Poznáte to, dnes vám nedrží účes, lebo máte svoj cyklus, alebo ste viackrát zmokli. Ráno ste si nestihli umyť vlasy, a použili ste len suchý šampón…

Ale môj tip pre vás je: Dajte si záležať na tom, aby ste mali vlasy upravené vždy. Ak aj nestíhate, vypnite si ich a ozdobte vlasovými doplnkami.

Žena so strapatými a mastnými vlasmi má od atraktivity veľmi ďaleko.

Nájdite si kaderníčku, ktorá bude vedieť upraviť vaše vlasy, aby boli šik. Strih je veľmi dôležitý, hlavne preto, aby ste si vedeli vlasy pekne upraviť aj samy.

Venujte svojim vlasom veľa opatery, používajte šetriace kozmetické prípravky a doprajte si zábaly.

Pestujte si svoju korunku.

5. Starajte sa o svoju pleť

Ak chcete mať peknú pleť nestačia len drahé kozmetické prípravky. Krása vašej pleti je výsledkom mnohých faktorov. Čo pre svoju pleť môžete urobiť?

  • jedzte výživnú stravu/zeleninu, ovocie, orechy a semená, strukoviny, kvalitné bielkoviny/
  • dodržiavajte pitný režim
  • hýbte sa na čerstvom vzduchu
  • používajte prípravky, ktoré neobsahujú parabény a iné chemické látky

Strava je základom krásnej a zdravej pleti. Vyhýbajte sa cukrom a zaraďte si do jedálnička potraviny, ktoré vám rozžiaria pleť.

Pitný režim by mal byť pre vás samozrejmosťou, každé ráno si doprajte pohár vlažnej vody na lačno a v priebehu dňa si príjem tekutín dopĺňajte. Sladené nápoje radšej vynechajte, oberajú vás o krásu.

Pohybom si prekrvíte pleť a pokožku, vaša pleť bude žiariť a budete navonok pôsobiť mladistvo. Určite poznáte ten pocit, keď sa vrátite z vychádzky a vaša pleť je zdravo napnutá a svieža.

Je dôležité vyberať si kozmetické prípravky vhodné pre váš typ pleti, a takisto je lepšie vybrať si druhy, ktoré nie sú plné chémie.

6. Úsmev a smiech nech vás sprevádzajú počas celého dňa

Úsmev vás urobí omnoho atraktívnejšími. Keď sa počas dňa stretávate a ľuďmi,  ktorí na vás pôsobia sympatickým dojmom?

Tí zamračení? Asi nie.

Ak si neuvedomujete, že sa často mračíte, začnite sa sledovať. Uvedomujte si, že prirodzený úsmev vám uberá na rokoch a výborne prekrví vašu pleť.

Úsmevom vysielate do sveta signály, že sa máte rady.

Ak sa budete stále usmievať aj vaša nálada bude lepšia.

Je dokázané, že do mozgu vysielate signály a ten ich spracuje, ako neustále šťastie. Preto neváhajte a vyčarujte úsmev pri každej príležitosti.

Týchto zopár tipov vám pomôže k atraktivite, budete sa cítiť skvele a hlavne budete so sebou spokojné. Ukážte svetu, že stojíte za ich pozornosť.

A hlavne rozmaznávajte sa a majte sa rady.

 

Mám pre vás zopár inšpirácií v mojom ebooku zadarmo.

Verím, že vám tento článok pomohol. Ak máte otázky, môžete sa pripojiť k uzavretej facebookovej skupine, kde nájdete odpovede na mnohé z nich. Pripojte sa k ženám na rovnakej vlnovej dĺžke.

 

Tatiana Benčeková
Som žena po päťdesiatke, plná optimizmu, elánu a radosti zo života. Vďaka svojim skúsenostiam vo výžive vám viem ukázať, ako naštartovať svoje telo, aby bolo plné elánu a aby ste sa cítili zdravo a príťažlivo. Naučím vás ako si jednoducho môžete dopomôcť ku krásnej postave a k ženskému pôvabu. Môj príbeh si môžete prečítať tu>>