Špagety s paradajkami a chilli papričkou

spagety s rajcinami

Paradajky majú veľmi málo kalórii, o to bohatšie sú na vitamíny, hlavne vitamíny C, K1, B9 a draslík, ktorý sa postará o vaše srdce.
Tepelne spracované paradajky obsahujú veľké množstvo lykopénu, ktorý je silným antioxidantom. Postarajú sa o vaše srdce a sú dobrou prevenciou pred rakovinou.

Kapsaicín, ktorý sa nachádza v chilli papričkách má tiež liečivé účinky – podporí váš metabolizmus a dokáže zmierniť bolesti.

Tento recept vznikol pôvodne zo špagiet aglio oglio, ktoré som pripravovala často. Vždy mi tam ešte niečo chýbalo, a keď som pridala paradajky, boli špagety dokonalé. Vyskúšajte.

paradajky a pazitka

Potrebujeme:

400 g špagiet
4 paradajky
2 chilli papričky
strúhaný parmezán
soľ
čierne korenie
olivový olej
pažítku, alebo žeruchu

 

Príprava:

Cestoviny uvaríme v osolenej vode, najlepšie al dente, aby neboli rozvarené.

Na panvicu dáme olej, chilli papričky pokrájané nadrobno a prelisovaný cesnak a chvíľu opražíme.
Vložíme precedené cestoviny a krátko pomiešame.

Na druhej panci si zohrejeme olej a vložíme nakrájané paradajky, osolíme a okoreníme. Chvíľu ich podusíme do mäkka.

Na tanier dáme cestoviny a vrch ozdobíme paradajkami a nasekanou pažítkou, alebo žeruchou.
Aby boli chute dokonalé pridáme strúhaný parmezán.

Dobrú chuť vám prajem

Tatiana Benčeková
Tatiana založila komunitu žien, ktoré vstupujú do perimenopauzy a menopauzy, alebo práve obdobím hormonálnych zmien prechádzajú. Je koučkou v oblasti holistickej výživy, alternatívnych prístupov, aromaterapie a terapeutkou duše. Tatiana je autorkou e-bookov 10 krokov k zvládnutiu menopauzy prirodzenou cestou a Tajomstvá prirodzeného chudnutia. Učí ženy prechádzať cestami hormonálneho labyrintu, pomocou jednoduchých zmien v ich životnom štýle, v kombinácii s alternatívnymi a terapeutickými metódami. Viac o Tatiana nájdete tu >>> . Pripojte sa k zrelým ženám na facebooku >>