10 vecí, ktoré si môžete zaviesť do svojho života a urobiť si ho krajším a lepším

zena v prirode

Prechádzate menopauzou, alebo perimenopauzou a ostali ste nespokojné? Cítite, že vám niečo chýba? Stal sa váš život rutinou a vy máte pocit, že sa motkáte v kruhu a neviete sa posunúť vpred? Pozorujete ostatné ženy, ako sa im darí a v kútiku duše im závidíte? Tiež by ste chceli dosiahnuť taký úspech a vyzerať ako ony, alebo vyžarovať toľko energie?

Vitajte v klube.

Ale prezradím vám, ešte nie je nič stratené. Aj vy sa môžete vydať na novú životnú púť.

Možno vám tento zoznam pomôže, aby ste boli aj vy so sebou spokojné a šťastné.

Tipy, ako si svoj život v menopauze urobiť krajším a lepším

1. Doprajte si pohyb na čerstvom vzduchu, čo možno najčastejšie

Také by mohlo byť pre vás prvé pravidlo. Využite každú voľnú chvíľu, aby ste sa mohli ísť poprechádzať na čerstvý vzduch a strávte počas dňa, čo najviac času vonku.

Osvieži vás to, vyplavia sa vám z tela endorfíny, hormóny šťastia.

Radšej vypnite telku, a neseďte celý čas za počítačom. Pohyb a čerstvý vzduch sú elixírom mladosti a energie.

Vybehnite do blízkeho parku, alebo do lesa. Stretnite sa s priateľkami a venujte sa turistike. Alebo pracujte v záhradke. Čerstvý vzduch vám prinesie pozitívne myšlienky a bude vám fajn.

2. Na každý týždeň si naplánujte niečo zaujímavé

Budete sa mať na čo tešiť, každý víkend si plánujte, či už budete robiť zaujímavé výlety, preveziete sa do iného mesta, navštívite pamiatky, alebo sa prihlásite do nejakého víkendového kurzu.

Je toho na výber mnoho a vašou úlohou je premyslieť si, čo by vám urobilo radosť.

3. Ráno meditujte a cvičte

Každé ráno začnite pohárom vlažnej vody, cvičením a meditáciou. Váš deň bude úžasný.

Voda vám zrýchli metabolizmus.

Cvičením si rozprúdite v žilách krv a zlepšíte si náladu.

Meditácia vám prinesie vnútorný pokoj.

Počas celého dňa budete profitovať z týchto jednoduchých aktivít.

4. Stanovte si ciele a realizujte ich

Bezcieľny život je veľmi nudný a budete cítiť, že sa nemáte na čo tešiť. Už aj vymýšľanie plánov je zábava a keď si ich stanovíte a budete pomalými každodennými krokmi stúpať po rebríčku a dosahovať všetko, čo ste si zaumienili, váš život bude jednoduchší a radostnejší.

Ciele si môžete zapísať do zápisníka a každý dosiahnutý cieľ si zaškrtnite a náležite ho oslávte. Budete oveľa šťastnejšie a vaša sebadôvera narastie.

5. Buďte v kontakte s ľuďmi, ktorých máte rady

Nezabúdajte na priateľov a spojte sa s nimi, aj keď len cez sociálne siete, alebo si zatelefonujte. Takisto rodina a všetci známi vám budú vďační za váš čas, ktorí im venujete.

Nečakajte, kým sa vám niekto ozve, buďte aktívne.

V dnešnej dobe sa všetci niekam ponáhľajú a nemajú na nič čas. Zastavte sa a spojte sa so svojimi priateľkami, známymi a využite každú príležitosť, aby ste sa s nimi mohli stretnúť.

6. Výživná strava by mala byť pre vás samozrejmosťou

Ak sa chcete cítiť dobre, určite viete, že správna životospráva je základom. Upravte si jedálniček a dodajte telu živiny, ktoré potrebuje. Dajte si záležať na výživnej strave a plánujte si vopred každý týždeň, aké menu si pripravíte.

V období menopauzy vaše telo prechádza mnohými zmenami a hormonálna nerovnováha je zodpovedná za mnoho nepríjemných príznakov. Vy ich pomocou stravy dokážete eliminovať.

Chcete vedieť, ktoré potraviny prospievajú vášmu hormonálnemu systému, ktoré jedlá zvýšia hladiny progesterónu, ako sa zbaviť nafúknutého bruška, čo už večer nejesť? To všetko a oveľa viac nájdete v e-knihe >>> Vaše telo a hormóny v rovnováhe

e-kniha Vaše telo a hormóny v rovnováhe

7. Cvičte pre svoju zábavu

Kto cvičí a má rád pohyb, pozná úžasný pocit po akomkoľvek cvičení. Vaše telo žiari, vnútro je preplnené šťastím a je vám tak dobre na duši.
Ak cvičenie odkladáte a ako hlavnú aktivitu svojho dňa máte sedenie a nanajvýš prechádzku do kuchyne a späť, na nálade vám to nepridá.

Premôžte sa, najhoršie je začať, to vám povie každý. Keď sa prekonáte, máte vyhraté.

Váš život získa iné dimenzie a vy sa budete tešiť z každého dňa.

8. Učte sa stále nové a zaujímavé veci

Vzdelávajte sa, učte sa a buďte zvedavé. Začnite robiť niečo, na čo ste doteraz nemali nikdy čas. Popremýšľajte, čím ste sa zamestnávali, keď ste boli malé, po čom ste túžili, v čom ste vynikali. Možno ste už  na to zabudli, teraz nastal ten čas, oprášiť všetko, čo vám robí radosť.

Ak budete objavovať neustále nový svet okolo seba, váš život bude plný šťastných chvíľ.

9. Doprajte si čas pre seba

Patríte k tomu veľkému počtu žien, ktoré si myslia, že bez nich sa svet prestane hýbať? Zastavte sa a zistíte, že sa pekne točí ďalej aj bez toho, aby ste sa museli vo všetkom angažovať a byť všetkým nápomocné. Nájdite si pre seba dostatok času a venujte ho iba sebe.

Hýčkajte sa.

Keď ostanete samy, užívajte si tieto krásne chvíle a využite každú minútu pre seba.

A nezabúdajte na dostatok spánku. Viem, že máte veľa povinností a potrebujete toho stihnúť za troch. To neznamená, že to budete robiť na úkor spánku. Počas perimenopauzy a menopauzy je pre vás spánok veľmi dôležitý.

Ak sa chcete KONEČNE DOBRE VYSPAŤ, aj napriek hormonálnym zmenám, ktorými počas perimenopauzy a menopauzy prechádzate, mám pre vás ebook >>>AKO ZVÍŤAZIŤ NAD NESPAVOSŤOU V MENOPAUZE

nespavost v menopauze

10. Buďte vďačné za všetko, čo už máte

Každý večer pred spaním si povedzte „uspávanku vďačnosti“.

Čo je uspávanka vďačnosti?

Popremýšľajte nad tým, za čo všetko ste vďačné, najskôr vám veľa vecí nenapadne, ale postupne zistíte, že môžete byť vďačné za mnoho vecí vo svojom živote.

Keď si začnete predstavovať, za čo všetko ste vďačné a váš zoznam bude narastať, zaspíte vždy skôr, ako stihnete vymenovať v duchu všetko, čo vás robí šťastnými.

Je len na vás, ktorým z týchto jednoduchých tipov na zlepšenie svojho života začnete. Myslite na seba, na svoje potreby a venujte sa samy sebe. Zaslúžite si to. Nie nie ste sebecké, uprednostnite seba a vaša sebaláska narastie.

A aj ostatní si vás začnú viac vážiť.

Tak ktorým bodom začnete? Čo urobíte, aby ste nasledovali vašu životnú cestu?

Ak sa chcete dozvedieť viac, ako sa vysporiadať s perimenopauzou a menopauzou prirodzeným spôsobom mám pre vás e-knihu >>> 10 krokov k zvládnutiu menopauzy prirodzenou cestou.

Chcete vedieť, ktoré potraviny prospievajú vášmu hormonálnemu systému, ktoré jedlá zvýšia hladiny progesterónu, ako sa zbaviť nafúknutého bruška, čo už večer nejesť? To všetko a oveľa viac nájdete v e-knihe >>> Vaše telo a hormóny v rovnováhe

Napísala som pre vás e-book s praktickými radami, ako sa zbaviť nechcených kíl, počas obdobia hormonálnych zmien, ako získať peknú postavu zmenou životného štýlu, výživnou stravou a myslením s názvom >>> Tajomstvá prirodzeného chudnutia.

Som tu pre vás, aby som vám pomohla na vašej ceste. Ak si neviete samy poradiť a hľadáte podporu a pochopenie, neváhajte a objednajte sa na online konzultáciu TU >>>

Ak sa chcete dozvedieť viac o menopauze, ako riešiť nepríjemné príznaky klimaktéria, alebo si pozdieľať svoje skúsenosti so ženami na rovnakej vlnovej dĺžke, pridajte sa do facebookovej skupiny: Ovládnite menopauzu.

Alebo si stiahnite niektorý z ebookov zadarmo, ktoré sa venujú ženám v menopauze:)

Tatiana Benčeková
Tatiana založila komunitu žien, ktoré vstupujú do perimenopauzy a menopauzy, alebo práve obdobím hormonálnych zmien prechádzajú. Je koučkou v oblasti holistickej výživy, alternatívnych prístupov, aromaterapie a terapeutkou duše. Tatiana je autorkou e-bookov 10 krokov k zvládnutiu menopauzy prirodzenou cestou a Tajomstvá prirodzeného chudnutia. Učí ženy prechádzať cestami hormonálneho labyrintu, pomocou jednoduchých zmien v ich životnom štýle, v kombinácii s alternatívnymi a terapeutickými metódami. Viac o Tatiana nájdete tu >>> . Pripojte sa k zrelým ženám na facebooku >>