Je chudnutie v myslení? Alebo pomôžu len diéty a pohyb?

zena v horach

Chcete schudnúť, ale máte neustále pocit, že sa točíte v začarovanom kruhu, z ktorého sa neviete vymotať? Viete, že každým dňom priberáte a nedokážete si povedať rázne „A DOSŤ“?

Ak chcete zhodiť zopár kilogramov, ale držia sa vás ako kliešť, nie vždy, je na vine jedlo.

Ženy, ktoré prechádzajú perimenopauzou a menopauzou majú s priberaním na bruchu a na bokoch bohaté skúsenosti. Patríte k nim aj vy?

Začali ste priberať a hormonálne zmeny sa prejavili na vašej postave?

Ovládate teóriu, že zdravá výživa a dostatok pohybu sú nevyhnutnou súčasťou zbavovania sa nechcených kíl, ale tušíte, že za tým bude ešte niečo viac. Okrem hormonálnych zmien, je to aj nastavenie vašej MYSLE.

Ak ste už veľakrát chudli, alebo sa o to snažíte teraz a nie ste úspešné, brzdou môžu byť pre vás vaše myšlienky a presvedčenie o vašom tele.

Počuli ste už o tom, že keď máte dostatok oddychu a hlavne spánku, dokážete si udržať svoju hmotnosť? A tiež pri chudnutí je dostatok spánku veľmi nápomocný. Moje klientky chudnú aj vďaka tomu, že sa rozhodnú venovať viac pozornosti samy sebe. A v takom prípade patrí spánok k prioritám.

Ak sa chcete KONEČNE DOBRE VYSPAŤ, aj napriek hormonálnym zmenám, ktorými počas perimenopauzy a menopauzy prechádzate, mám pre vás ebook >>>AKO ZVÍŤAZIŤ NAD NESPAVOSŤOU V MENOPAUZE

nespavost v menopauze

Ako schudnúť počas menopauzy a nastaviť si svoju myseľ

Ak budete zanedbávať svoje potreby, nebudete počúvať svoju dušu a necháte sa ovplyvňovať okolím, neschudnete.

Výžive a zdravému životnému štýlu sa venujem už dlho a mnoho žien, ktoré prechádzajú perimenopauzou a menopauzou, bojuje s nadbytočnými kilami. Tito nechcené kilá sú jednou zo záťaží, ktoré si kladú na svoje plecia.

Toto bremeno sa prejaví nielen na psychickej, ale aj na fyzickej úrovni.

Ak si naprogramujete do svojho podvedomia, že chcete schudnúť a veríte tomu, že to dokážete s ľahkosťou a vaše podvedomie s tým súhlasí, dokážete dosiahnuť vysnívanú váhu.

Ak o tom budete neustále pochybovať, alebo sa vždy po pár dňoch vzdáte, budete si veriť oveľa menej. Čo sa prejaví na neustálom priberaní.

Každá si nesie svoj príbeh, svoje pre a proti. Určite už máte vo svojej mysli niečo, čo vás nepustí ani o pár kíl nižšie. Stále si prehrávate, že nie ste schopné správe jesť a cvičiť, máte mnoho povinností a ostáva vám veľmi málo času na seba.

Vašimi myšlienkami si vytvárate svoju realitu. Ak si budete stále dokola opakovať, že vám sa to nepodarí a určite neschudnete, toto vaše želanie sa vám splní. Pretože vaše podvedomie zachytilo myšlienku nezdaru, ktorú ste mu naprogramovali.

„Všetko je v hlave. Tam sa to všetko začína. Vedieť, čo chceme, znamená prvý krok k tomu, aby sme to získali.“  Mae Westová

Schudnite zmenou svojho myslenia

1. Majte rady svoje telo

Akceptujte sa také aké ste. Nepáčia sa vám kilá navyše? Nevadí. Môžete si nájsť na tele všetko, čo sa vám páči, oči, vlasy, prsty na nohách. Každá si nájde to svoje. Ak si neviete na takéto myšlienky zvyknúť a točíte sa v kolotoči negatívneho, nič sa nedeje.

Možno ste tak boli vychované, v detstve ste dostali zopár „dobrých rád“, ktoré si neustále nesiete so sebou.

Pomaličky začnite vštepovať svojmu telu lásku, presvedčte ho o tom, že ho máte rady. Chváľte sa za maličkosti, ktoré dosiahnete pri svojej premene k vášmu štíhlemu a zdravému ja.

Túžite po peknej postave a neviete, ako začať? Napísala som pre vás e-knihu s praktickými radami, ako sa zbaviť nechcených kíl, počas obdobia hormonálnych zmien, ako získať peknú postavu zmenou životného štýlu, výživnou stravou a myslením s názvom >>> Tajomstvá prirodzeného chudnutia.

chudnutie v menopauze

2. Napíšte si, aké zmeny chcete dosiahnuť

Samozrejme, že ak si napíšete, že chcete schudnúť 20 kg za dva týždne, je to nereálne. Preto porozmýšľajte nad plánom, ktorý by vám pomohol.

Čo všetko by ste si mali zapísať?

Aké jedlo si vyberiete, koľko kíl chcete schudnúť a za aký dlhý čas.

Dôležité je zapísať si, ako sa cítite teraz a čo vám prinesie stav, kedy budete mať vytúženú postavu. Všetky emócie, ktoré vám napadnú, dajte do diára. Stanovte si ciele a pomalými krokmi aplikujte všetky zmeny, ktoré chcete urobiť.

Nevadí, ak zlyháte. Nič sa nedeje. Znovu sa môžete naštartovať a postupovať vpred. Nikto nie je dokonalý.

3. Meditácia

Pravidelnou meditáciou si viete uvedomiť svoje správanie a myšlienky. Vybudujete si tak dôveru vo svoje sily, zvládnuť situáciu s chudnutím.

Meditácia je vlastne cvičením vášho vnímania sveta okolo vás. Ako každým pravidelným cvičením, pri ktorom si zdokonaľujete svoje telo, aj meditáciou dokážete pomôcť svojmu fyzickému, aj duševnému telu.

Meditácia vás privedie do stavu, kedy pochopíte mnohé vzorce, ktorými ste sa doteraz riadili. Prehodnotíte, v čom ste robili chyby, čo vás brzdilo a nastavíte si nové pravidlá.

4. Ciele musia byť konkrétne

Stanovením si vágnych cieľov, že chcem niečo dosiahnuť, ale vlastne ani neviem koľko, kedy a prečo, ostane len vyslovením myšlienky, ktorá ostane nedokončená.

Stanovte si presne, čo chcete dosiahnuť, čo je váš cieľ, prečo a akým spôsobom sa pustíte do chudnutia.

To všetko sú barličky, ktoré vás povedú a prinesú prvé úspešné kroky na vašej ceste.

Nemusia to byť veľké ciele, práve naopak, je lepšie ísť pomaly, ale isto. Ak si myslíte, že všetko urýchlite, práve vtedy môžete všetko pokaziť.

Aj chodiť, či rozprávať ste sa učili dlho. Kilá, ktorých sa chcete zbaviť, sa na vašej postave nezjavili zo dňa na deň. Tiež ste na nich dlhšiu dobu „pracovali.“

5. Vedomé a intuitívne jedenie

Ak si uvedomujete, čo si kladiete na tanier a jete tak, že sa nenecháte rozptyľovať okolnosťami, ale sústredíte sa na svoje jedlo, vaše telo zaznamená túto pozitívnu zmenu.

Všímajte si, ako sa cítite po konzumácii niektorých jedál.

Ste unavené, alebo naopak máte energie na rozdávanie?

Spojte sa so svojim telom, ukáže vám vašu cestu.

Štýl stravovania, ktorý si vyberiete, vám pomôže zhodiť pár kíl bez veľkej námahy.

6. Používajte afirmácie

Správne afirmácie vám napomôžu, aby ste sa samy presvedčili o svojom úspechu.

Tu je zopár z nich, ktoré si môžete hovoriť a naprogramovať si ich do svojho podvedomia.

  • Mám krásnu postavu a pracujem na nej každý deň.
  • Milujem sa a prijímam sa presne taká, aká som.
  • Mám krásne, zdravé a dokonalé telo.
  • Verím si, ja to dokážem, ja to zvládnem.

Môžete si ich hovoriť ráno a počas dňa. Alebo pri večernom zaspávaní a priložte k tomu aj emóciu, tešte sa, akoby ste už dosiahli svoj vytúžený cieľ, môžete si aj vizualizovať, ako budete vyzerať, keď budete štíhlejšie.

7. Merajte sa

Na začiatok sa odmerajte. Stačia vám údaje o vašom páse, bokoch a keď chcete ešte viac, odmerajte si obvod pod prsiami a na najsilnejšej časti svojho stehna.

Keď sa budete merať pravidelne raz za týždeň, výsledky vás presvedčia o tom, že to robíte dobre.

Ak by ste sa chceli spoľahnúť len na váhu, boli by ste frustrované. Váha veľakrát neukáže správny výsledok, je ovplyvnená mnohými faktormi, ako je zadržiavanie vody v tele, alebo PMS obdobie, kedy môže byť rozdiel aj viac ako tri kilá, čo by vám zbytočne mohlo prekaziť vašu motiváciu.

Obdobie perimenopauzy a menopauzy je spojené s kolísaním hormonálnych hladín a preto sa na váhu nespoliehajte.

Ak sa chcete dozvedieť viac, ako sa vysporiadať s perimenopauzou a menopauzou prirodzeným spôsobom mám pre vás e-knihu >>> 10 krokov k zvládnutiu menopauzy prirodzenou cestou.

eBook 10 krokov k zvladnutiu menopauzy

8. Naučte sa správne dýchať

Existuje mnoho dýchacích cvičení, ktoré vás ukľudnia a zbavia prebytočného stresu.

Stres je súčasťou vášho života, ale ak je dlhodobý, pôsobí na váš organizmus a môže viesť k mnohým chorobám.

Dýchacie cvičenia vám dokážu ponúknuť jednoduchý a efektívny spôsob, ako sa ho zbaviť.

Toto ľahké cvičenie, ktoré trvá len pár minút, vám prinesie správnu úľavu.

Vedomé dýchanie:

Môžete ho prevádzať kedykoľvek a kdekoľvek. My ženy, sme zvyknuté dýchať plytko a kým si neuvedomíte svoj nádych a výdych, vaše telo ostane v strese.

Nadýchnite sa zhlboka a urobte hlboký výdych. Uvedomte si, ako sa vám dvíha hrudník a pociťujete okamžité uvoľnenie.

Zvyknite si zhlboka dýchať, čo najčastejšie počas celého dňa.

Aj takéto jednoduché cvičenie vám prinesie potrebný kľud a úľavu.

9. Urobte si detox

Pomôžte svojej pečeni, orgánu, ktorý sa stará o očistu vášho tela od nežiadúcich látok. Ranný rituál s pohárom vody a pár kvapkami citróna naštartuje vaše telo.

Počas dňa si doprajte zeleninové šťavy, hlavne z cvikly, mrkvy a zeleru. Odstránia z vášho tela ťažké kovy a prečistia ho.

Veľkým pomocníkom sú aj doplnky stravy, ktorých základom sú bylinky, adaptogény, alebo fytoestrogény, ktoré napomáhajú k povzbudeniu organizmu.

Ale nielen fyzický detox je potrebný, ak sa chcete zbaviť zbytočných kíl.

Premyslite si, čo vás ťaží, to sú vaše nadbytočné kilá.

Vezmite si papier a píšte, všetko čo vám napadne, keď si pomyslíte na ťažobu, ktorá vás oberá o vašu energiu. Mnoho žien udáva, že je to ich partner. Ak si myslíte, že mu vždy musíte vyhovieť a vaše vlastné JA ostáva niekde v úzadí, zmeňte to.

Ak ste vo vzťahu, ktorý vás oberá o silu a spôsobuje v tele stres a nadmernú tvorbu kortizolu, začnite si uvedomovať seba, čo vám robí radosť, čo chcete robiť, a čo už nie…

Toto zistenie vedie mnohé ženy k tomu, že si viac vážia seba a svoj čas. Začnú sa venovať svojim záľubám a nechcené kilá odídu aj samy.

Ak hľadáte útechu v sladkostiach, alebo v alkohole, ste na ceste k väčšej konfekčnej veľkosti.

Ako je to u vás? Priniesli vám tieto slová AHA momenty? Chcete schudnúť, ale nedarí sa vám?

Želám vám na vašej ceste veľa úspechov a energie, aby ste dokázali získať všetko, po čom túžite.

Napísala som pre vás e-book s praktickými radami, ako sa zbaviť nechcených kíl, počas obdobia hormonálnych zmien, ako získať peknú postavu zmenou životného štýlu, výživnou stravou a myslením s názvom >>> Tajomstvá prirodzeného chudnutia.

Dovoľte, aby som vám predstavila postupy, ktoré vás privedú k príjemnému prechodu perimenopauzou a menopauzou v mojom e- booku >>> 10 krokov k zvládnutiu menopauzy prirodzenou cestou.

Chcete vedieť, ktoré potraviny prospievajú vášmu hormonálnemu systému, ktoré jedlá zvýšia hladiny progesterónu, ako sa zbaviť nafúknutého bruška, čo už večer nejesť? To všetko a oveľa viac nájdete v e-knihe >>> Vaše telo a hormóny v rovnováhe

Som tu pre vás, aby som vám pomohla na vašej ceste. Ak si neviete samy poradiť a hľadáte podporu a pochopenie, neváhajte a objednajte sa na online konzultáciu TU >>>

Ak sa chcete dozvedieť viac o menopauze, ako riešiť nepríjemné príznaky klimaktéria, alebo si pozdieľať svoje skúsenosti so ženami na rovnakej vlnovej dĺžke, pridajte sa do facebookovej skupiny: Ovládnite menopauzu.

Alebo si stiahnite niektorý z ebookov zadarmo, ktoré sa venujú ženám v menopauze:)

Tatiana Benčeková
Tatiana založila komunitu žien, ktoré vstupujú do perimenopauzy a menopauzy, alebo práve obdobím hormonálnych zmien prechádzajú. Je koučkou v oblasti holistickej výživy, alternatívnych prístupov, aromaterapie a terapeutkou duše. Tatiana je autorkou e-bookov 10 krokov k zvládnutiu menopauzy prirodzenou cestou a Tajomstvá prirodzeného chudnutia. Učí ženy prechádzať cestami hormonálneho labyrintu, pomocou jednoduchých zmien v ich životnom štýle, v kombinácii s alternatívnymi a terapeutickými metódami. Viac o Tatiana nájdete tu >>> . Pripojte sa k zrelým ženám na facebooku >>